Spółka Częstochowa Wiolinowa Sp. z o.o. uzyskała ostateczną decyzję pozwolenia na budowę.


Spółka Częstochowa Wiolinowa Sp. z o.o. ma przyjemność poinformować, że w dniu 17.08.2022 r. wydana została Decyzja Wojewody Śląskiego, utrzymująca w mocy Decyzję Prezydenta Miasta Częstochowy z dnia 06.05.2022 r udzielająca Spółce długo oczekiwanego ostatecznego pozwolenia na budowę zatwierdzając projekt zagospodarowania wraz z projektem architektoniczno-budowlanym dotyczący realizacji inwestycji nowoczesnego i przyjaznego ekologicznie osiedla 8 budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Wiolinowej w Częstochowie.

 

 

W obecnej chwili Spółka analizuje i konsultuje szczegóły rozwiązań technicznych w celu optymalizacji przyszłych kosztów budowy.

 

Biorąc pod uwagę obecne zjawiska dotyczącego globalnego zwiększenia dotyczącego kosztów energii i ogrzewania mieszkań spółka poszukuje najlepszych rozwiązań w tym zakresie tak aby ograniczyć przyszłe koszty mieszkańców w tym zakresie.

 

Przygotowując tak szeroko zakrojony projekt spoglądamy wielopłaszczyznowo i planujemy realizację inwestycji w powiązaniu z istniejącą już infrastrukturą. Wszystko po to, by powstająca przestrzeń życiowa była maksymalnie dostępna i funkcjonalna.

Przygotowana inwestycja przyczyni się do podniesienia atrakcyjności całego otoczenia w trakcie procesu inwestycyjnego oraz po jej zakończeniu.

 

Inwestor wraz z zespołem projektowym powstającego osiedla dostrzegł co jest istotne dla młodych rodzin. Otóż chcą one zaoszczędzić czas na odprowadzaniu dziecka do i z przedszkola lub żłobka. Najlepiej, aby znajdowało się ono tuż obok domu.

 

Tego, jak niezwykle istotne jest zapewnienie spokojnego powrotu na rynek pracy młodym rodzicom nikomu nie trzeba tłumaczyć. Z tego względu dwa lokale w części parterowej budynków zostaną przystosowane pod funkcjonowanie przedszkola i żłobka. Co równie istotne, z placówek, które tam powstaną, będą mogli korzystać mieszkańcy całej dzielnicy.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *