Artystyczny koncert kolęd z charytatywną intencją


W Święto Trzech Króli, 6 stycznia 2022 roku, w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Częstochowie odbył się koncert pastorałek i kolęd. Dla licznie przybyłych wiernych zaśpiewał Zespół ,,Tacy Różni”. Gościnnie wystąpiła aktorka częstochowskiego Teatru Dramatycznego im. Adma Mickiewicza Marta Honzatko, która zachwyciła piękną interpretacją pieśni ,,Noel”. Po koncercie zebrano datki na leczenie Walecznej Agatki.

 
Przed koncertem zaprezentowano film o Agatce Kuberskiej, czekającej na poważną operację w Ameryce. Agata chora jest na nowotwór mózgu, na jej leczenie potrzebne jest 8 milionów złotych. Operacja musi być wykonana jeszcze w styczniu, na ten cel zebrano przez fundację ,,siepomaga” blisko 4 miliony złotych.
Wśród widzów był obecny Janek Kozak spod Częstochowy, dla którego w parafii Miłosierdzia Bożego fundusze zbierano trzy lata temu, po spektaklu „By odtajało serce” na temat Bożego Narodzenia. Janek, dzisiaj już zdrowy, przekazał słowa wsparcia Agatce, a jego rodzice podziękowali za wsparcie. Koncert prowadziła Katarzyna Jastrzębska. Podczas zbiórki na rzecz Walecznej Agatki uskładano 9 tysięcy złotych.
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *