Raków Częstochowa wyrusza na zgrupowanie do Holandii


W piątek, 9.grudnia br. lider PKO Bank Polski Ekstraklasy, uda się na pierwsze w przerwie zimowej zgrupowanie. Częstochowianie wyjeżdżają do Holandii i trenować będą na na wyspie Schouwen-Duiveland. Podopieczni Marka Papszuna będą trenować tam aż do 17.grudnia br.

Do Holandii udaje się 25.zawodników Rakowa Częstochowa. W kadrze na obóz zabrakło Vladislavsa Gutkovskisa, Bartosza Nowaka, Marcina Cebuli, Valeriane Gvilii oraz Szymona Czyża, którzy powracają do pełnego zdrowia po kontuzjach i w najbliższym czasie będą trenowali indywidualnie w Częstochowie.

W okresie zgrupowania indywidualne treningi będzie odbywał także Xavier Dziekoński. Na zgrupowanie razem z drużyną wyjadą trzej zawodnicy Akademii Raków grający na co dzień w drugim zespole: Olivier Sukiennicki, Tobiasz Kubik oraz Oliwier Długosz.

Podczas zgrupowania lider PKO Bank Polski Ekstraklasy po rundzie jesiennej rozegra trzy mecze towarzyskie: dwóch rywalami będzie z Holandii i jeden z Belgii. Na inaugurację, już w sobotę, 10.grudnia br. – Raków Częstochowa zmierzy się zPSV Eindhoven. Drużyna z Eindhoven po rundzie jesiennej w rozgrywkach Eredivisie zajmuje trzecią lokatę a szkoleniowcem tej drużyny jest były, 70-krotny Reprezentant Holandii, Ruud van Nistelrooy. Początek tego spotkania w sobotę, 10.grudnia br. o godzinie 12:00 w Sportcomplex De Herdgang w Eindhoven.

Kolejne spotkania towarzyskie podczas holenderskiego zgrupowania częstochowianie rozegrają kolejno w środę, 14.grudnia br. O godzinie 13:00 zmierzą się z RSC Anderlechtem Bruksela. Anderlecht Bruksela to 12.zespół po rundzie jesiennej Jupiler Pro League. Ten mecz zostanie rozegrany w bazie treningowej w Neerpede.

Na zakończenie zgrupowania Raków Częstochowa w swoim ostatnim spotkaniu towarzyskim zmierzy się z FC Fortuną Sittard. Ten mecz zostanie rozegrany w sobotę, 17.grudnia br. o godzinie 11:00 na stadionie Wagner & Partners Stadion, który może pomieścić 13 000 widzów. Zespół prowadzony przez hiszpańskiego szkoleniowca, Julio Velázqueza Santiago to 12.drużyna holenderskiej Eredivisie po rundzie jesiennej.

Kadra Rakowa Częstochowa na zgrupowanie Holandii:

Bramkarze: Vladan Kovačević, Kacper Trelowski, Jakub Rajczykowski.

Obrońcy: Tomas Petrášek, Milan Rundić, Stratos Svarnas, Andrzej Niewulis, Zoran Arsenić, Bogdan Racovițan.

Pomocnicy: Gustav Berggren, Fran Tudor, Ben Lederman, Ivi López, Daniel Szelągowski, Mateusz Wdowiak, Deian Sorescu, Patryk Kun, Vladyslav Kochergin, Giannis Papanikolaou, Wiktor Długosz, Olivier Sukiennicki, Tobiasz Kubik, Oliwier Długosz.

Napastnicy: Sebastian Musiolik, Fabian Piasecki.

Autor: Przemysław Pindor

Foto: RKS Raków Częstochowa 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *