Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby w Częstochowie pod patronatem ,,Gazety Częstochowskiej”


W najbliższą niedzielę, 29 maja 2022 roku, na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie (ul. Dąbrowskiego 58/64) odbędzie się Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Rozpoczęcie imprezy nastąpi o 10:00, a jej zakończenie planowane jest na godzinę 15:30. Wstęp na zawody będzie bezpłatny.

 

Rywalizacja odbywać się będzie w czterech kategoriach wiekowych – mikrus (do lat 9), miniżak (do lat 11), żak (do lat 12) i młodzik (do lat 14). W każdej z nich na boisku grają ze sobą ramię w ramię chłopcy z dziewczynami. Im młodsza grupa wiekowa, tym bardziej uproszczone przepisy gry. Mimo to wszyscy oni będą rywalizować “na kontakcie”, czyli zatrzymanie przeciwnika będzie następowało przez zaszarżowanie (chwyt z powaleniem na ziemię).

O 10:00 gry rozpoczną trzy najmłodsze kategorie, które będą rozgrywać swoje mecze równolegle na trzech mniejszych boiskach ulokowanych na murawie stadionu. Ich zakończenie i dekoracja drużyn planowana jest na godzinę 13:00. Wtedy też już na całym boisku rozpoczną zmagania młodzicy, które powinny zakończyć się około godziny 15:30.

Nasi zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować we wszystkich kategoriach wiekowych z kolegami i koleżankami z następujących klubów: Juvenia Kraków, Rugby Ruda Śląska, NHRK Kraków, Rugby Łódź SA, Husaria Kalisz.

 

W całym turnieju weźmie udział około 150-200 dzieci!

 

W trakcie imprezy będzie możliwość zjedzenia pysznego ciasta upieczonego przez rodziców naszych zawodników. Cały przychód ze sprzedaży ciast zostanie przekazany na działalność statutową klubu, czyli np. wynajem busa do transportu zawodników na kolejne turnieje.

 

Partnerami turnieju są:

– Miasto Częstochowa

– Wyspa Klocków

– ERP Serwis Comarch Partner

– Niebieski Lis

– A Nóż Widelec

– Śniadaniowcy

 

Zapraszamy!

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *