Skra Częstochowa rozgromiona w Tychach!

To była prawdziwa demolka! Piłkarze częstochowskiej Skry przegrali na wyjeździe z GKS-em Tychy aż 0:5 w spotkaniu 13.Kolejki spotkań o mistrzostwo Fortuna 1.Ligi! Dla piłkarzy z ulicy Loretańskiej była to najwyższa porażka w historii ich występów w Fortuna 1.Lidze!

Przed tym meczem obydwie drużyny w tabeli dzielił zaledwie…jeden punkt. Gospodarze niedzielnego pojedynku mieli na swoim koncie 15″oczek” i plasowali się dwunastej pozycji, natomiast podopieczni Jakuba Dziółki z czternastoma punktami zajmowali w ligowej tabeli czternastą lokatę.

Nietrudno było więc rozszyfrować, że dla obu ekip niedzielne spotkanie na nowoczesnym Stadionie Miejskim w Tychach było spotkaniem o przysłowiowe “sześć punktów”. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się gospodarze, którzy pokonali częstochowską Skrę aż…5:0!

W drużynie prowadzonej przez Dominika Nowaka po dwa gole w tym meczu zdobyli: wypożyczony z Lechii Gdańsk, Jan Biegański i Mateusz Czyżycki. Natomiast jedno trafienie było autorstwa wychowanka Polonii Warszawa, Patryka Mikity. Zwłaszcza gol zdobyty przez Jana Biegańskiego w czwartej minucie doliczonego czasu gry pierwszej części spotkania było niezwykłej urody.

Młody, 19-letni wychowanek GKS-u Katowice  zdołał odebrać piłkę jednemu z zawodników Skry Częstochowa na połowie boiska i zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z kilkudziesięciu metrów!

Jakub Bursztyn był zbyt daleko wysunięty od swojej bramki i nie zdołał doskoczyć do futbolówki. Gdy sędzia zaprosił piłkarzy obu drużyn na przerwę, na tablicy wyników widniał więc wynik 2:0. Wcześniej w pierwszej części gry na listę strzelców również wpisał się Jan Biegański, kiedy to w 42.minucie po raz pierwszy pokonał golkipera Skry Częstochowa.

W drugiej odsłonie dwukrotnie wychowanka Impulsu Wawrów pokonał Mateusz Czyżycki w 46 i 53.minucie, natomiast dzieła zniszczenia częstochowian dokonał na pięć minut przed zakończeniem podstawowego czasu gry drugiej części spotkania, Patryk Mikita.

W drużynie gospodarzy od 72.minuty na boisku przebywał były zawodnik Skry Częstochowa, Daniel Rumin.

Tym samym Skra Częstochowa przegrała na wyjeździe z GKS-em Tychy, aż 0:5 w spotkaniu 13.Kolejki o mistrzostwo Fortuna 1.Ligi. Podopieczni Jakuba Dziółki po tym meczu mają na swoim koncie zaledwie 14.punktów w trzynastu meczach. Częstochowianie mają też tylko trzy “oczka” przewagi nad znajdującym się “pod kreską” spadkowiczu z PKO Bank Polski Ekstraklasy, Górnikiem Łęczna. I właśnie drużyna z województwa lubelskiego będzie kolejnym, ligowym rywalem piłkarzy Skry Częstochowa.

Spotkanie z Górnikiem Łęczna zostanie rozegrane w sobotę, 15.października br. o godzinie 15:00 na Stadionie w Łęcznej przy Alei Jana Pawła II 13. Mecz “na żywo” pokaże Platforma Polsat Box Go.

5:0: Mikita 85′

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn). Żółte kartki: Kozina 65′ (faul), J.Biegański 78′ (faul) – Szymański 29′ (faul), Pyrdoł 63′ (faul). Widzów: 2549.

GKS Tychy: 13.Konrad Jałocha – 21.Krzysztof Machowski, 3.Petr Buchta (85′ 5.Maciej Mańka), 6.Nemanja Nedić (kpt), 30.Kamil Szymura, 11.Krzysztof Wołkowicz (31′ 7.Marcin Kozina), 10.Antonio Domínguez Sacramento (72′ 19.Daniel Rumin), 8.Jan Biegański, 25.Wiktor Żytek, 98.Mateusz Czyżycki (86′ 20.Gracjan Jaroch), 77.Patryk Mikita (86′ 29.Tomáš Malec).

Rezerwowi: 1.Adrian Odyjewski – 5.Maciej Mańka, 15.Michał Ploch, 99.Dominik Połap.

Trener: Dominik Nowak.

KS Skra Częstochowa: 1.Jakub Bursztyn – 13.Jan Flak (46′ 23.Dawid Niedbała), 20.Szymon Szymański, 4.Adam Mesjasz, 5.Beniamin Czajka, 87.Radosław Gołębiowski, 7.Piotr Nocoń (kpt) (84′ 72.Kacper Łukasiak), 24.Bartłomiej Babiarz, 26.Adam Olejnik (46′ 16.Bartosz Baranowicz), 10.Piotr Pyrdoł (63′ 11.Damian Hilbrycht), 22.Krzysztof Ropski (63′ 9.Filip Kozłowski).

Rezerwowi: 99.Karol Szymkowiak – 8.Rafał Brusiło, 21.Jakub Sangowski, 25.Przemysław Sajdak.

Trener: Jakub Dziółka.