Niepewność Skry

Drużyna częstochowskiej Skry zremisowała przed własną publicznością (2:2) w spotkaniu 29.Kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi grupy opolsko-śląskiej z LKS-em Bełk. Częstochowianie nadal nie są pewni występów w zreformowanej trzeciej lidze w przyszłym sezonie. O wszystkim zadecyduje ostatnia seria spotkań.

Sobotnie spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy już w 14.minucie mogli cieszyć się z objęcia prowadzenia. Po celnym strzale z „wapna” Karola Tomczyka – drużyna Skry zasłużenie prowadziła w tym spotkaniu. Przyjezdni po utracie tej bramki odważnie ruszyli do odrabiania strat. Ta sztuka udała im się w 24.minucie, kiedy to po strzale najskuteczniejszego zawodnika trzeciej ligi, grupy opolsko-śląskiej – Piotra Byśca doprowadzili do wyrównania.
Druga część spotkania rozpoczęła się od ataków obydwu drużyn, jednak dopiero na kwadrans przed zakończeniem meczu kibice mogli oglądać gole. Najpierw w 74.minucie w zamieszaniu w polu karnym najprzytomniej zachował się Damian Nowak, który wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Goście na sześć minut przed zakończeniem spotkania zadali cios, który okazał się jednopunktową zdobyczą dla LKS-u Bełk. Rafał Wybierek pewnie pokonał Kamila Kosuta strzałem z „jedenastki”.
Drużyna pod wodzą Jakuba Dziółki po 29.Kolejkach spotkań z dorobkiem 48.punktów w trzecioligowej tabeli plasuje się na piątym miejscu. O tym czy częstochowianie w przyszłym sezonie będą występować w zreformowanej trzeciej lidze zadecyduje dopiero ostatnia kolejka spotkań. W sobotę, 4 czerwca br. o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim „Odra” przy ulicy Oleskiej 51 zmierzą się z tamtejszą Odrą Opole. Opolanie już wcześniej zapewnili sobie udział w barażach o prawo gry w przyszłym sezonie w drugiej lidze. Tam w dwumeczu zmierzą się z GKS-em Przodkowo lub Vinetą Wolin.
28.05.2016, g.17:00- Częstochowa- Stolzle Stadion STO:

KS Skra Częstochowa – LKS Bełk 2:2, (1:1)
1:0: K.Tomczyk 14’ (k)
1:1: Bysiec 24’
2:1: D.Nowak 74’
2:2: Wybierek 85’ (k)
Sędziował: Wojciech Kretek (Bytom). Żółte kartki: Olejnik (57’ – faul), Mastalerz (61’ – faul), D.Nowak (82’ – faul), Zaradny (83’ – za zagranie piłki ręką w polu karnym)- Semeniuk (58’ – faul), Wybierek (87’ – faul). Widzów: 100.
KS Skra Częstochowa: Kosut – Mastalerz, Woldan (kpt), Błaszkiewicz (63’ Dikof), K.Tomczyk, Musiał, Ł.Kowalczyk, Niedbała (71’ Andrzejewski), Olejnik, Mularczyk (46’ Zaradny), D.Nowak (88’ Nocoń).
Rezerwowi: Kotecki – Gołuch, Rogala.
Trener: Jakub Dziółka.
LKS Bełk: Łobaczewski – Wybierek, Semeniuk B. (72. P.Duda), Stryczek, Semeniuk D. (59. K.Kaczmarczyk), Bysiec (kpt), Rasek, Olczak, Grzech (26. Naidyshak), Dymowski, Groborz.
Rezerwowi: M.Mazur- Winkler.
Trener: Jacek Polak.