Częstochowska manifestacja w obronie wolnych, polskich


4 stycznia 2024 roku blisko tysiąc osób protestowało pod częstochowskim magistratem w obronie wolnych mediów, w sprzeciwie do niezgodnego z prawem przejęcia mediów publicznych – TVP, Polskiego Radia i PAP. Protest zorganizował częstochowski Klub Gazety Polskiej, przy wsparciu środowisk patriotycznych.

W manifestacji uczestniczyli parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości: europoseł Jadwiga Wiśniewska, poseł Lidia Burzyńska, poseł Szymon Giżyński. Poseł Giżyński ostrzegał przed rządami koalicji Tusk – Sikorski, której priorytetem jest realizowanie interesów obcych mocarstw – Rosji i Niemiec. Europoseł Wiśniewska przypomniała, że Tusk zgodził się na pakt migracyjny, co zaskutkuje obowiązkowym przyjęciem przez Polską setek tysięcy nielegalnych migrantów, przebywających między innymi w Niemczech.

Tłum skandował: „Wolne media”, „Ruda wrona orła nie pokona”, „Przegonić zdrajców”, „Demokracja”, „Konstytucja” . Zaśpiewano hymn państwowy, także kolędy. Na proteście pojawił się pochodzący z Częstochowy dziennikarz TVP Miłosz Kłeczek, który przekazał, że kilkuset pracowników TVP jest bez pracy.

 

https://www.facebook.com/gazetaczestochowska/videos/1531257757631652

 

 

 

 

Podziel się:

4 komentarzy

 • Janosłąw Kurczyńśki pisze:

  Żałosne. Elektorat żyjący w innym świecie – świecie propagandy tvpis.
  Ludzie włączcie mózgi.
  8 lat przy żłobie, to teraz boli.

  Odpowiedz
  • Magdalena pisze:

   Szanowny Panie, nie jestem z elektoratu PIS, ale lubię mieć wybór, a wybór jest wtedy kiedy mogę sobie pooglądac telewizję jaką chce i sama wnioski wysunę. Obecnie na kanale TVP1 cały czas przemawiają osoby z ugrupowania PO, ja już mam dosyć tej grupy, a pana boli że ludzie niecierpią PO za to co było wcześniej, gdzie nie było pracy, ludzie wyjeżdżali za granicę aby utrzymać swoje rodziny. Więc proszę posłuchać większości która w tamtych złych czasach żyła.

   Odpowiedz
 • Marek i Natalia pisze:

  Teraz Na dwóch stacjach tylko informacje o PO, już mam dosyć tych beznadziejnych informacji, kłamliwych. Głosowałam na konfederację, czuje się oszukana że parte weszły w koalicję, jestem jednym z wielu wyborców oszukanych. Wolę już PIS niż PO, za PIS człowiek wiedział co się dzieje w rządzie, były stałe godziny nadawania programów, a teraz haos i bezprawie, nic nie ma w TVP, Ja Chce dawną TVP1 i moje programy które bezprawnie zostały usunięte.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *