Koronawirus nie ustępuje


 

Już dziesięciu mieszkańców Częstochowy i trzech powiatu częstochowskiego zmarło wskutek zakażenia koronawirusem. W województwie śląskim w ciągu ostatniej doby zmarło osiem osób.

 

W ostatnim tygodniu znacząco wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w Częstochowie i powiecie częstochowskim. Na dzień 19 sierpnia jest łącznie już 269 osób (Częstochowa – 173, w tym trzy w ostatniej dobie, powiat – 96, w jedna w ostatniej dobie).

W szpitalu zakaźnym w Tychach zmarł 73-letni pacjent z Częstochowy. Był zakażony koronawirusem. W województwie śląskim – jak wynika z wtorkowego raportu Państwowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach – odnotowano w ciągu ostatniej doby 85 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Niestety, spośród 11 zgonów w kraju aż 8 dotyczy woj. śląskiego.

Prócz 73-latka z Częstochowy w szpitalu w Raciborzu zmarli: 80-letnia kobieta z powiatu cieszyńskiego, 65-letni mężczyzna z Zabrza, 86-letnia kobieta z powiatu bielskiego, 67-letni mężczyzna z Katowic oraz 87-letni mężczyzna z Pszczyny, w szpitalu w Mysłowicach zmarł 72-letni mężczyzna z Mysłowic, w szpitalu w Krakowie zmarła 73-letnia kobieta z Żywca.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *