5 LISTOPADA OGRANICZENIA CZASOWE W SPRAWACH DOWODÓW OSOBISTYCH


Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Częstochowy informuje, że 5 listopada 2021 roku  załatwianie wszelkich spraw związanych z dowodami osobistymi możliwe będzie tylko do godziny 11.30.

Powodem jest wdrożenie przez rząd z dniem 7 listopada rozwiązań technicznych, które umożliwią wydawanie dowodu osobistego w nowej formule –  zawierającego odciski palców.

Podobne ograniczenia w załatwianiu spraw związanych z dowodami osobistymi wystąpią więc w urzędach w całej Polsce.

Jak informowano na stronach rządowych pod koniec września, wnioski o dowody osobiste z drugą cechą biometryczną będziemy mogli składać od 8 listopada. Odpowiednie rozwiązania techniczne zostaną wdrożone dzień wcześniej – tak zapowiadali przedstawiciele odpowiedzialnych za to przedsięwzięcie resortów: Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Co warto zapamiętać – w związku z wprowadzeniem nowych dowodów nie będzie konieczności obowiązkowej wymiany ważnych dokumentów. Dotychczasowymi dowodami będziemy mogli posługiwać się do czasu, gdy utracą ważność.

Z pełną informacją na ten temat można zapoznać się na stronie rządowej pod linkiem https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/nowe-dowody-osobiste-od-7-listopada

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *