71- letnia częstochowianka straciła złoto i oszczędności poprzez metodę „na policjanta”


 

6 marca br. Komenda Miejska Policji w Częstochowie poinformowała, że 71- letnia częstochowianka przekazała obcemu mężczyźnie wszystkie oszczędności włącznie ze złotem. Mężczyzna podawał się za policjanta.

 

Nieznany mężczyzna, podając się za policjanta zadzwonił do 71-letniej kobiety i poprosił o sporą gotówkę na załatwienia sprawy związanej z rzekomym wypadkiem drogowym jej córki. W wyniku manipulacji i poczucia strachu nieświadoma seniorka, przekazała obcemu mężczyźnie złoto i wszystkie oszczędności Dopiero gdy wieczorem 71-latka skontaktowała się z rodziną, uświadomiła sobie, że padła ofiarą oszustów.

Częstochowska Policja ostrzega przed oszustami i apeluje aby nigdy nie przekazywać pieniędzy nieznajomym.. Przypominamy, że Policja NIGDY nie zwraca się o przekazanie środków pieniężnych lub innych wartościowych przedmiotów do realizacji przedsięwzięć. Pomimo iż rozmowa z oszustami może naprawdę przebiegać rzeczowo, prosimy pamiętać, że są to doskonale wyszkoleni złodzieje i jedyną radą w tej sytuacji jest przypomnienie sobie, że Policja nigdy nie dzwoni z takimi prośbami do obywateli.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Foto: KMP w Częstochowie

DG

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *