Grand Prix Danii w Horsens

W sobotę 11.06.2016r w duńskim Horsens odbyły się trzecie w tym roku zawody z cyklu Grand Prix. Dla widzów tej rundy GP były to najciekawsze zawody w tym sezonie.

Prawie każdy bieg dostarczał dużo emocji i mijanek na torze. W Horsens wystąpiło trzech Polaków: Maciej Janowski, Piotr Pawlicki i Bartosz Zmarzlik. Najlepiej zaprezentował się Maciej Janowski wygrywając zawody. wielkim finale Macieja wyższość uznał Chris Holder, Tai Woffinden i Nicki Pedersen. Wygrywając Maciej Janowski zdobył 16 pkt (2,3,1,3,1,3,3) jedenasty Bartosz Zmarzlik wywalczył 7 pkt (2,1,3,1,0) a Piotr Pawlicki z 5 pkt (0,0,0,2,3) został sklasyfikowany na trzynastej pozycji. W klasyfikacji po trzech turniejach Maciej Janowski zajmuje czwarte miejsce, Bartosz Zmarzlik miejsce dziewiąte a Piotr Pawlicki jest sklasyfikowany na miejscu czternastym. Szansa na poprawę wyników będzie już 25.06.2016r w Pradze. Czechy będą organizatorem czwartej rundy Speedway Grand Prix.