“Świąteczne Granie z Kubą” już za miesiąc w Hali Sportowej Częstochowa! (Aktualizacja)


Po czterech latach przerwy do Częstochowy wraca impreza organizowana przez piłkarza Jakuba Błaszczykowskiego. Tegoroczna edycja “Świątecznego grania z Kubą” odbędzie się w piątek, 29 grudnia br., w Hali Sportowej w Częstochowie. Impreza wraca po okresie pandemii i odbędzie się w piątek, 29.grudnia br. o godzinie 17:00 przy ulicy Żużlowej 4. W tej sportowo-rodzinnej imprezie wystąpią największe gwiazdy sportu, estrady a także muzycy.  Podczas konferencji prasowej zaprezentowano również trofeum o które powalczą cztery zespoły.

Podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się w środę, 29.listopada br. w sali konferencyjnej w Hali Sportowej Częstochowa mieszczącej się na trzecim piętrze budynku wzięli udział: Jakub Błaszczykowski główny pomysłodawca tej imprezy, Jego BratDawid Błaszczykowskiczłonek zarządu Fundacji Ludzki Gest oraz Prezydent Miasta CzęstochowyKrzysztof Matyjaszczyk.

Od początku chcieliśmy, aby w turnieju brali udział nie tylko sportowcy, ale również ludzie estrady, aktorzy, a także reprezentanci różnych dziedzin kulturypowiedział Jakub Błaszczykowski.

Całkowity dochód ze sprzedaży cegiełek ( jedna cegiełka w cenie 50 zł) będzie w całości przeznaczony na szczytny cel jakim będzie wsparcie dla podopiecznych Fundacji Ludzki Gest. Główną ideą tej imprezy jest przede wszystkim pomoc drugiemu człowiekowi, który sam by nie dał rady nigdy sobie pomóc.

W imprezie wystąpią cztery drużyny w składach których wystąpią największe gwiazdy sportu (czynne oraz byli zawodnicy a także gwiazdy filmu oraz muzycy). Formuła rozgrywek będzie banalnie prosta – dwóch tzw spotkaniach półfinałowych zmierzą się ze sobą po dwie drużyny wyłonione wcześniej podczas losowania.

Dwie zwycięskie drużyny wystąpią następnie w Wielkim Finale o Puchar Prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka. W piątkowy wieczór, 29.grudnia br. zostanie również rozegrany mecz o trzecie miejsce na parkiecie Hali Sportowej Częstochowa.

Wśród już potwierdzonych uczestników, którzy na pewno wystąpią w Świątecznym Graniu z Kubą znaleźli się m.in : Paweł Małaszyński, Agnieszka Radwańska, Joanna Jędrzejczyk, Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Piotr Gacek, Łukasz Kadziewicz, Anna Wyszkoni, Jan Błachowicz czy też O.S.T.R.

Z innymi gwiazdami oraz sportowcami, którzy jeszcze będą mogli wystąpić – organizatorzy toczą rozmowy i ich nazwiska będą sukcesywnie “odsłaniane”. 

Cały dochód z imprezy trafia w stu procentach do dzieciaków – podopiecznych Fundacji “Ludzki Gest”, która wspiera najmłodszych, będących w trudnej sytuacji życiowej, w rozwoju ich pasji i talentów powiedział podczas konferencji prasowej, Dawid Błaszczykowski.

Jak na razie bilety-cegiełki na “Świąteczne granie z Kubą”, które odbędzie się w piątek, 29 grudnia, można je kupić przez internet – za pośrednictwem strony sportowebilety.pl Od 4 grudnia br. wejściówkę będzie można nabyć stacjonarnie w Pubie Stacherczak w Częstochowie przy Alei Tadeusza Kościuszki 1.

Można też wykonać przelew na konto Fundacji z dopiskiem “cegiełka”. Zakupione w ten sposób bilety będzie można odebrać w dniu wydarzenia po okazaniu potwierdzenia przelewu. Koszt jednej wejściówki to 50 złotych. Co najważniejsze, miejsca na biletach nie są numerowane! 

Autor: Przemysław Pindor

Foto: Grzegorz Przygodziński 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *