Bogate księgozbiory


Książki dla Częstochowy

17. lutego Grażyna Malecha z chorzowskiego Stowarzyszenia Charytatywnego “Dodaj dzieciom skrzydeł” przekazała na rzecz trzech częstochowskich instytucji blisko tysiąc książek

Podarunek otrzymały Fundacja Chrześcijańska “Adullam” oraz świetlice środowiskowe “Skrawek nieba” i “Uśmiech Dziecka”. Książki pochodzą z ubiegłorocznej ogólnopolskiej akcji, która dotarła również do Częstochowy. W grudniu 2005 r., o czym informowaliśmy na naszych łamach, w Urzędzie Skarbowym przeprowadzono zbiórkę woluminów wśród pracowników i interesantów instytucji. Udało się w ten sposób pozyskać kilkaset pozycji. W piątek efekt ówczesnej ofiarności przekazano najbardziej potrzebującym.
Inicjatorką i organizatorką przedsięwzięcia była G. Malecha. – Impulsem okazała się koncepcja utworzenia biblioteki dla podopiecznych naszego Stowarzyszenia. Akcja zbierania książek nieoczekiwanie przybrała ogólnopolski rozmach. Na nasz pomysł odpowiedziało wiele miast – mówi “GCZ” Grażyna Malecha. Przedsięwzięcie rozrosło się w błyskawicznym tempie. W całym kraju w niespełna kilka miesięcy pozyskano aż 31 tys. książek. Zbiórki odbywały się w Urzędach Skarbowych, w niektórych miastach włączyły się również licea.
Dzięki inicjatywie w Polsce przybyło kilkadziesiąt bibliotek, głównie w stowarzyszeniach, świetlicach środowiskowych i fundacjach. – Powstają bogate księgozbiory, ponieważ zebraliśmy nie tylko książki dla dzieci, ale również wiele egzemplarzy klasyki oraz encyklopedie i słowniki – mówi pani Grażyna. Jak sama podkreśla, dociera do tych placówek, którym nie tylko chce pomóc, ale również nawiązać kontakt, by poznać je i skorzystać z ich doświadczeń.

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *