Zwycięstwo rezerw Rakowa Częstochowa

Drugi zespół Rakowa Częstochowa pokonał (2:1) w piątek, 3.maja br. – Górnika II Zabrze w spotkaniu 28.Kolejki trzeciej ligi, grupy trzeciej. Dla zespołu prowadzonego przez Przemysława Oziębałę to dopiero drugie, ligowe zwycięstwo odniesione przed własną publicznością.

Pozostający wciąż w grze o zachowanie ligowego bytu – zespół pod wodzą Przemysława Oziębały podejmował przed własną publicznością rezerwy byłego 14-krotnego Mistrza Polski – Górnika Zabrze. Drugi zespół “Czerwono – niebieskich” musiał to spotkanie wygrać aby przedłużyć swoje szanse na pozostanie w gronie drużyn trzeciej ligi, grupy trzeciej na przyszły sezon. Z kolei zabrzanie do Częstochowy udali się już tylko o polepszenie swojej sytuacji punktowej, bowiem drużynie prowadzonej przez Arkadiusza Przybyłę nie groził już w obecnej kampanii ani…awans ani też spadek.

I to gospodarze od samego początku meczu byli stroną przeważającą co potwierdzili objęciem prowadzenia już w 5.minucie kiedy to Mateusza Jelenia pięknym strzałem pokonał Piotr Malinowski. Goście po stracie gola ruszyli do odrabiania straty. Jeszcze w 24.minucie nad bramką Kacpra Bieszczada uderzał Mateusz Michalski. Natomiast 120.sekund później przyjezdni cieszyli się z gola wyrównującego, kiedy to golkipera gospodarzy pokonał…były zawodnik rezerw Rakowa Częstochowa, Miłosz Rogula. Pierwsza część spotkania mimo jeszcze kilku okazji z obydwu stron zakończyła się remisem 1:1.

Znacznie więcej na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków” wydarzyło się drugiej odsłonie starcia “ekstraklasowych rezerw”. W 54,minucie idealne podanie Piotra Malinowskiego do Maxa Pawłowskiego i ten drugi gracz pewnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza “zabrzańskiej dwójki”. W 61.minucie w polu karnym gości faulowany był Max Pawłowski. Będący najbiżej całej sytuacji – arbiter główny Pan Mateusz Długosz z Bielska – Białej bez wahania wskazał na “wapno”. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Piotr Nocoń, jednak mocne uderzenie pomocnika gospodarzy skutecznie odbił przed siebie Młodzieżowy Reprezentant Polski do lat 17 – Mateusz Jeleń.

W 63.minucie piłka po strzale Maxa Pawłowskiego co prawda znalazła się w bramce gości, jednak w chwili oddawania strzału młody zawodnik gospodarzy znajdował się na pozycji spalonej. Do zakończenia meczu już więcej goli nie padło i tym samym Raków II Częstochowa pokonał przed własną publicznością Górnika II Zabrze, 2:1 w spotkaniu 28.Kolejki trzeciej ligi, grupy trzeciej. Zespół pod wodzą Przemysława Oziębały ma na swoim koncie 26.punktów.  W zespole gości do 56.minuty na boisku przebywał były zawodnik rezerw Rakowa Częstochowa – Miłosz Rogula.

W zespole pod wodzą Arkadiusza Przybyły wystąpiło w tym meczu trzech zawodników zgłoszonych w tym sezonie do rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy: 17-letni bramkarz, Mateusz Jeleń (jak na razie bez debiutu w najwyższej klasie rozgrywkowej) oraz Jego rówieśnik – pomocnicy, Krzysztof Kolanko – ten gracz w sezonie 2022/2023 zanotował cztery występy w PKO Bank Polski Ekstraklasie. oraz 18-letni, Norbert Barczak, który w obecnym sezonie zanotował cztery występy na boiskach PKO Bank Polski Ekstraklasy.  Cała wymieniona trójka to Młodzieżowi Reprezentanci Polski odpowiednio do lat 17, 18 i 19.

Kolejne ligowe spotkanie drugi zespół Rakowa Częstochowa rozegra w sobotę, 11.maja br. O godzinie 17:00 częstochowianie zmierzą się na wyjeździe z TS Gwarkiem Tarnowskie Góry i będzie to kolejny pojedynek z tych “o sześć punktów”.  Spotkanie z Gwarkiem Tarnowskie Góry zostanie rozegrane na Stadionie Miejskim w Tarnowskich Górach przy ulicy Wojska Polskiego 2. Obiekt posiada 1000.miejsc ( w tym 402.siedzące).

03.05.2024, g.15:00: Częstochowa (boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”):

RKS Raków II Częstochowa – KS Górnik II Zabrze 2:1, (1:1),

Bramki:

1:0: Malinowski 5′

1:1: Rogula 26′

2:1: Pawłowski 54′

Sędziował; Mateusz Długosz (Bielsko – Biała). Żółte kartki: Pawłowski 45′ (faul), Krzyżak 68′ (nie sportowe zachowanie), Kabaj 78′ (nie sportowe zachowanie) – wszycy Raków II Częstochowa.Widzów: 150.

RKS Raków II Częstochowa: 89.Kacper Bieszczad – 3.Oskar Krzyżak, 4.Adam Mesjasz (20′ 18.Łukasz Kabaj), 5.Patryk Jurczyński, 6.Adam Olejnik, 7.Piotr Nocoń, 8.Jakub Wireński (81′ 22.Dawid Kucharczyk), 9.Max Pawłowski, 13.Piotr Malinowski (kpt (87′ 10.Tobiasz Mras), 15.Kacper Nowakowski, 21.Kacper Masiak (81′ 20.Jakub Łukasiewicz).

Rezerwowi: 1.Mateusz Białka – 11.Jakub Bęben, 14.Jakub Cierpiał, 17.Fabian Gacek.

Trener: Przemysław Oziębała.

KS Górnik II Zabrze: 31.Mateusz Jeleń – 2.Iwo Świerkot, 3.Hubert Ogórek, 4.Kamil Surowiec, 7.Mateusz Kulig, 10.Aleksander Tobolik (83′ 9.Dawid Niedźwiedzki), 11.Marcin Wodecki (kpt), 16.Mateusz Michalski (87′ 26.Dawid Mazurek), 18.Bartosz Kosiba, 19.Norbert Barczak, 23.Miłosz Rogula (56′ 24.Krzysztof Kolanko).

Rezerwowi: 1.Alessio Valion – 5.Maksymilian Gandziarowski, 14.Szymon Wąsik, 17.Oleh Trubnikov, 20.Mateusz Pawlak.

Trener: Arkadiusz Przybyła.