KONOPISKA / Uroczyste oddanie do użytku hali sportowej w Aleksandrii


Radość i podziękowania królowały podczas uroczystego oddania do użytku nowo wybudowanej hali sportowej wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Aleksandrii w gminie Konopiska. Oprócz nowej hali w szkole zostały zmodernizowane trzy sale lekcyjne, kuchnia, stołówka, kotłownia. Wójt gminy Jerzy Żurek dziękował mieszkańcom, radnym, sponsorom za pomoc i wsparcie. Szczególne podziękowania przekazał wiceministrowi rolnictwa i rozwoju wsi, posłowi Szymonowi Giżyńskiemu, który w najtrudniejszym momencie, gdy zabrakło pieniędzy na inwestycję i jej dalszy los stanął pod znakiem zapytania, pomógł w uzyskaniu dotacji – 1,3 miliona złotych z Ministerstwa Sportu – na dalsze prace przy budowie obiektu.

25 czerwca 2021 roku cała lokalna społeczność Aleksandrii w Gminie Konopiska świętowała, ciesząc się z nowo wybudowanej, pięknej i nowoczesnej hali. Przybyli zaproszeni goście, powitani zgodnie z precedencją przez dyrektora szkoły – Pawła Bekusa , gratulowali sukcesu i determinacji w dążeniu do wytyczonego celu. List gratulacyjny od wiceministra rolnictwa Szymona Giżyńskiego list odczytała  dyrektor biura Grażyna Matyszczak. Na jej ręce złożono podziękowania dla Wiceministra za wsparcie i życzliwość. Wśród zaproszonych gości obecni byli także dyrektor Częstochowskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach Alicja Janowska, członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Częstochowie Jan Miarzyński radny powiatowy Adam Morzyk, radni Gminy Konopiska na czele z przewodniczącym Edwardem Bałdygą, przedstawiciele sponsorów i wykonawcy obiektu.

W takiej chwili nie mogło zabraknąć nauczycieli oraz uczniów i ich rodziców, którzy tłumnie przybyli na uroczystość. Dzieci z wdziękiem i dynamicznie zaprezentowały program artystyczny, gromko oklaskiwany przez  gości i rodziców. Program miał oczywiście  charakter sportowy, goście podziwiali: piłkarzy, tancerzy, judoków, akrobatów. Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem wysłuchali i obejrzeli także film o historii szkoły.

W nowej hali uczniowie z pewnością będą mogli rozwijać swoje talenty i zainteresowania, co podkreślił wiceminister Szymon Giżyński, życząc, ,,by uroczyście i oficjalnie oddany do użytku obiekt spełnił oczekiwania i stał się miejscem narodzin niejednego sportowego talentu.”

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *