Wioska Indiańska w Sierakowie


Warto było 8 czerwca przybyć do Sierakowa w Gminie Przyrów. Otwarto tam uroczyście Wioskę Indiańską. To pierwsza taka wioska w powiecie częstochowskim i dwunasta w województwie śląskim.

 

Powstanie nowej atrakcji turystycznej to pomysł lokalnej działaczki społecznej, Bożeny Miedzińskiej. Na terenie ośrodka na przybywających gości czeka moc ciekawych propozycji. D Jak zdradza nam Bożena Miedzińska, pomysł zaczerpnęła z Pacanowa, gdzie od kilku lat z powiedzeniem taka wioska funkcjonuje. – Podjęłam wyzwanie, aby dla naszych dzieci, ale także dla osób dorosłych zorganizować miejsce, gdzie mogliby się zrelaksować i miło spędzić czas razem ze sobą – mówi pani Bożena,
A wioska umiejscowiona jest na wspaniałym zielonym terenie, gdzie zlokalizowano wigwamy, huśtawki, tory przeszkód, strzelnicę z łuku, dmuchańce, stawik i wiele innych atrakcji. Dobrze tu będą się bawić i dzieci, i dorośli. 

Na otwarcie przybyła radna Sejmiku Województwa Śląskiego Beata Kocik, specjalne pozdrowienia wraz  upominkiem oraz gratulacje i życzenia wspaniałej działalności przekazał poseł na Sejm RP Szymon Giżyński.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *