Prezydent Andrzej Duda na Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja


Wicewojewoda śląski Robert Magdziarz oraz Senator RP Ryszard Majer powitali Prezydenta RP Andrzeja Dudę podczas wizyty w Częstochowie z okazji XXXI Pielgrzymki Radia Maryja na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka odbyła się pod hasłem “Z Maryją posłani w pokoju” i zgromadziła na błoniach jasnogórskich pielgrzymów z całej Polski. W uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem JE abp Adama Szala, metropolity przemyskiego modlili się m.in.: Prezydent RP Andrzej Duda, parlamentarzyści, europarlamentarzyści, samorządowcy oraz członkowie kół Radia Maryja.

Swoje słowa do pielgrzymów skierował Prezydent Andrzej Duda:
– Jestem tutaj z wami, by podkreślić ważność dzieła któremu służycie i ważność misji którą realizujecie – mówił Andrzej Duda w krótkim wystąpieniu przed Mszą św. Wyjaśniał, że nie ma wątpliwości, także jako prezydent RP, że dla trwania i rozwoju państwa, ważna jest wierność wartościom chrześcijańskim. – Dzięki temu, że jako naród wspólnie w wartościach chrześcijańskich trwamy od ponad 1050 lat, niezależnie od tego czy w danym momencie mamy państwowość czy nie, rozumiemy ile te wartości znaczą i jaka niezwykła jest ich siła – podkreślał. Polski prezydent podziękował wspólnocie Radia Maryja za dzielne trwanie przy tych wartościach. Dziękował także „za głęboką pamięć o Ojczyźnie i o tym co dla tej Ojczyzny jest ważne, by trwała”. – Za to, że codziennie stajecie w obronie świata wartości, które budowane systematycznie powodują, że wspólnota, społeczeństwo, państwo, staje się silne – mówił. Przypomniał, że „państwo jest silne swoimi obywatelami, których podstawową najważniejszą komórką współistnienia jest rodzina”. – Dziękuję za obronę rodziny, w tym także jej najbardziej podstawowym elemencie, jakim jest rodzące się życie. Rodzina jest gwarancją przetrwania państwowości, narodowości i społeczeństwa, dziękuję, że o tym mówicie rządzącym niezależnie od opcji politycznej, bo nie będzie Polski bez rodziny, polskość przetrwała w rodzinach – przypominał prezydent RP.
Andrzej Duda dziękował też za obronę „wszystkiego co polskie także polskiej własności, ziemi, lasów i środków produkcji”. Dziękował również za pamięć o starszych i chorych, którzy choć nie budują państwa swoją siłą intelektu czy dłoni, to są ważną częścią społeczeństwa i na antenie Radia Maryja mogą „rozmawiać o ważnych dla Polski sprawach”.
– Gdy trwa rosyjska agresja na Ukrainie dziękuję za codzienne wspieranie naszych sąsiadów, za modlitwę, nie tylko za naszą Ojczyznę, ale za Ukrainę i za naród ukraiński, z którym w historii różnie bywało. Modlitwa jest tym co buduje wspólnotę, co niesie wiele ukojenia. Okazanie serca, wsparcia, braterstwa i zrozumienia jest niezwykle ważne. Mam nadzieję, że to zbuduje wielką wspólnotę pomiędzy naszymi społeczeństwami, na kolejne pokolenia, budując także i siłę naszej Ojczyzny – powiedział Andrzej Duda.
inf. wł./ jasnagora.com
fot. Klaudia Szczepanek-Fatyga ŚUW/ Bartosz Półrolnik ŚUW
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *