Częstochowa otwiera się na gamedev. Ruszył wyjątkowy program.


Program „Start w gamedev” został oficjalnie otworzony przez wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego, posła Szymona Giżyńskiego, rektor Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie prof. dr hab. Annę Wypych-Gawrońską oraz dyrektora Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych Mikołaja Turowskiego.

 

Program edukacyjny CRPK został zaprezentowany 24 października na auli Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Inaugurację programu swoją obecnością uświetnili: senator na Senat RP pan Ryszard Majer, wicewojewoda śląski pan Robert Magdziarz, burmistrz Kłobucka pan Jerzy Zakrzewski, dr. hab. pan Zygmunt Bąk – prof. UJD, dr hab. pani Bożena Woźna-Szcześniak – prof. UJD.

 

W trakcie spotkania zebrani studenci mogli poznać kulisy pracy twórcy gier wideo i zapisać się na warsztaty, które przez cztery weekendy będą odbywać się w Częstochowie, Lublinie oraz Kłobucku. Ich celem jest wyposażenie uczestników w podstawowe umiejętności umożliwiające start w branży gier. Spotkanie inauguracyjne w częstochowskiej auli uniwersyteckiej cieszyło się bardzo dużą popularnością i zainteresowaniem wśród studentów.

– Polska branża gier zyska szacunek i rangę jednego z globalnych liderów tylko wtedy, gdy światowy poziom techniczny i organizacyjny połączy z duchową  i artystyczną tożsamością polskiej historii i kultury – mówi Szymon Giżyński – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

– Jako Polacy możemy być dumni z naszej znanej i docenianej na całym świecie branży kreatywnej. Gry wyprodukowane przez polskie studia są pobierane miliony razy i doceniane przez najbardziej doświadczonych graczy są na to niepodważalnymi dowodami. Jestem przekonana,  że te osiągnięcia są dopiero rozgrzewką dla przedstawicieli naszej branży i że możemy osiągnąć jeszcze więcej! – zaznaczyła Justyna Orłowska – Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech oraz Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej

 

 

Polski sektor gier wideo rozwija się dynamicznie, wykazując olbrzymie zapotrzebowanie na nowych, utalentowanych deweloperów. Przekłada się to na rosnącą popularność edukacji kierunkowej, w której Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych upatruje ważny obszar swojej działalności. Jestem przekonany, że program “Start w gamedev” pomoże ambitnym osobom znaleźć swoje miejsce na rynku pracy  – zauważa Mikołaj Turowski – p.o. dyrektora Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych.

O krok od sukcesu

Rekrutacja do programu „Start w gamedev” oficjalnie ruszyła 24 października. W edycji 2022 program realizowany jest w Częstochowie, Kłobucku i Lublinie – oficjalnie zapisy i spotkanie dla potencjalnych uczestników stanowi konferencja otwarcia. Podczas otwierających spotkań przyszli uczestnicy dowiadują się więcej informacji o samej branży gier, perspektywach związanych z projektowaniem gier, a także otrzymują dawkę inspiracji od profesjonalistów.

Program realizowany będzie podczas 4 zjazdów szkoleniowych w weekendy, w trakcie których zgłębią tajniki pracy w gamedevie oraz nabędą praktycznych umiejętności w tworzeniu gier. Ostatnim etapem będą warsztaty specjalne dla wyselekcjonowanej grupy uczestników z gwiazdami polskiego gamedevu. Aby zgłosić się do programu wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań w formularzu rekrutacyjnym na stronie: https://startwgamedev.pl.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *