Raków wyjechał do Arłamowa


Przygotowujący się do rozpoczęcia nowego sezonu w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy – Raków Częstochowa w niedzielne popołudnie, 23.czerwca br. udał się na trwające aż trzynaście dni zgrupowanie do Arłamowa. W kadrze znalazło się 26 zawodników. Miejsca w klubowym autokarze zabrakło dla : Sonny’ego Kittela, Łukasza Zwolińskiego i Adnana Kovačevicia. W kadrze nie znaleźli się również Adrian Gryszkiewicz oraz Xavier Dziekoński. Bazą częstochowian będzie czterogowiazdkowy Hotel Arłamów.

Cała wymieniona piątka graczy będzie w Częstochowie trenowała indywidualnie i szukała sobie nowych pracodawców. Do Arłamowa nie udali się również  Ivi Lopez, Zoran Arsenić, Srdjan Plavšić oraz Szymon Czyż, którzy przechodzą rehabilitację po przebytych urazach.

Zabrakło również przebywających na zgrupowaniach reprezentacji narodowych Johna Yeboaha Zamory, Bogdana Racovițana oraz Deiana Sorescu. Dwaj ostatni wraz z Piłkarską Reprezentacją Rumunii uczestniczą w Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Niemczech, natomiast John Yeboah Zamora wraz z Reprezentacją Ekwadoru przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie rozgrywany jest tegoroczny Turniej Copa América.

Z kolei trener Marek Papszun zdecydował, że wraz z pierwszą drużyną Rakowa do Arłamowa udadzą się czterej najzdolniejsi zawodnicy Akademii Raków: Łukasz Kabaj, Max Pawłowski, Kacper Nowakowski oraz Antoni Burkiewicz. Nie wykluczone a nawet jest to więcej nić prawdopodobne, że do drużyny Rakowa podczas zgrupowania dołączą nowi gracze, z którymi rozmowy już się toczą.

Częstochowianie podczas trzynastodniowego zgrupowania w Arłamowie rozegrają dwa spotkania towarzyskie, w sobotę, 29.czerwca br. zmierzą się z występującą w Betclic 1.Lidze, ZKS Stalą Rzeszów, natomiast w środę, 3.lipca br. również w Arłamowie rywalem będzie przedstawiciel PKO Bank Polski Ekstraklasy – Puszcza Niepołomice. Dokładne godziny tych spotkań nie są na dzień dzisiejszy znane.

Kadra Rakowa Częstochowa na zgrupowanie w Arłamowie

Bramakrze: Dušan Kuciak, Muhamad Šahinovic, Kacper Trelowski, Jakub Mądrzyk, Jakub Rajczykowski.

Obrońcy: Milan Rundić, Stratos Svarnas, Kamil Pestka, Matej Rodin, Łukasz Kabaj.

Pomocnicy: Karl Gustav Vilhelm Berggren, Fran Tudor, Ben Lederman, Jakub Myszor, Jean Carlos Silva Rocha, Dawid Drachal, Kacper Masiak, Péter Baráth, Erick Ouma Otieno, Bartosz Nowak, Vladyslav Koczerchin, Kacper Nowakowski, Antoni Burkiewicz.

Napastnicy: Ante Crnac, Tomasz Walczak, Max Pawłowski.

 

Autor: Przemysław Pindor

Foto: Grzegorz Przygodziński 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *