BONA FIDE. Wzięli sprawy w swoje ręce


Od wielu lat fatalny stan ul. Podchorążych w Częstochowie przysparza jej mieszkańców o zawrót głowy. Z tym większym zapałem podjęli walkę o budowę drogi, a tym samym o poprawę swojej jakości życia.

 

Pisali do prezydenta Częstochowy, do radnych, do mediów. Jednak władze Częstochowy, mimo licznych interwencji radnych, także mediów, były nieugięte. Ulica Podchorążych była konsekwentnie pomijana  w budżecie Miasta Częstochowy. Aż tu naraz stał się cud, prezydent Częstochowy zdecydował o wpisaniu do budżetu remontu tej ulicy. Co mogło to spowodować? Wyjaśniają nam sami mieszkańcy w liście do naszej Redakcji (publikujemy poniżej). Udowodnili, że determinacja i chwytliwy pomysł przynoszą skutek. Gratulujemy inwencji i konsekwencji w walce o własne prawa.

A może w tym cudzie pomogły troszkę zbliżające się wybory samorządowe?

 

Szanowna Redakcjo,

Ulica Podchorążych to jedna z wielu dróg gruntowych położona w dzielnicy Stradom, prostopadłe przyległa do Sabinowskiej. Jej mieszkańcy oraz przedsiębiorcy od wielu lat bezskutecznie zabiegali o remont. Wskutek braku reakcji ze strony władzy obraliśmy inny kierunek starania. Stworzyliśmy własny fanpage NaszaPodchorazych, na którym to zyskujemy coraz większą liczbę fanów, tworzymy wspólnie petycje, prośby o interpelacje oraz dokonujemy samowolnych napraw naszej drogi. Jako jedyna ulica przemawialiśmy do radnych na sesji 30.11.2023 oraz obdarowaliśmy ich „Podchorążankami” (własnoręcznie wypiekane ciastka z Logo naszej ulicy). Skutek tych starań okazał się owocny: decyzja Prezydenta zostaliśmy wpisani w budżet 2024 r. na wykonanie dokumentacji przebudowy. Jesteśmy szczerzy w tym co robimy, wierzymy bowiem, że forma jaka obrali mieszkańcy ulicy Podchorążych w staraniu o remont stanie się drogowskazem dla innych ludzi mających taki sam problem jak my. Sądzimy że nasza historia może okazać się fajnym materiałem dla Państwa stąd mail 🙂 w załączniku przesyłamy zdjęcia szyldu promującego remont oraz ciastek.

Z wyrazami szacunku Podchorążanie!”

 

Podziel się:

1 komentarz

  • Dokładnie taka samą drogę pokonała ulica Traktorzystów starania od dziesiątek lat pisma podpisy,, zdjęcia, interpelacje itd.. Dziś mzosmy powiedzieć jesteśmy w budżecie ulica Traktorzystów 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *