W Kluczborku pod batutą “nowej miotły”


W piątkowy wieczór (10.listopada br.) o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Kluczborku przy ulicy Sportowej 7 – zostanie zainaugurowana szesnasta seria spotkań o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej, gdzie zmierzą się ze sobą : MKS Kluczbork z Rakowem II Częstochowa. Obiekt w Kluczborku posiada 2 586 miejsc w tym (2 386 siedzących).

W miniony poniedziałek, 6.listopada br.  w sztabie szkoleniowym rezerw Mistrza Polskidoszło do zmiany na najwyższym szczeblu. Nadchodzące spotkanie będzie premierowym meczem w roli pierwszego trenera dla Przemysława Oziębały, dotychczasowego asystenta Michała Pulkowskiego.

Popularny “Ozi” poprowadzi drugi zespół Rakowa Częstochowa na razie do końca 2023 roku, czyli w trzech meczach ligowych : najbliższym z MKS-em Kluczbork i następnie w dwóch przed własną publicznością : z KS Lechią Zielona Góra (18.11.2023, g.11:00) oraz z Agencją Inwestycyjną KS Stilonem Gorzów Wielkopolski (26.11.2023, g.11:00). Zmiana ta musiała nastąpić, bowiem wyniki drugiego zespołu Rakowa Częstochowa były fatalne.

Rezerwy “Czerwono – niebieskich” w piętnastu kolejkach rundy jesiennej w rozgrywkach trzeciej ligi, grupy trzeciej zgromadzili na swoim koncie zaledwiedziewięć punktów. I jako jedyny zespół w stawce wszystkich drużyn w swojej grupie trzeciej ligi, nie wygrali ligowego meczu w Częstochowie!

W najbliższy piątek, 10.listopada br. częstochowianie w wyjazdowym spotkaniu zmierzą się z MKS-em Kluczbork. Kluczborkowianie w rundzie jesiennej zdobyli dotychczas 23.punkty i plasują się w tabeli na siódmej lokacie. Zespół prowadzony przez Łukasza Ganowicza bardzo dobrze prezentuje się grając przed własną publicznością. Do tej pory piłkarze z województwa opolskiego zdobyli “na własnych śmieciach” trzynaście “oczek”. Na ten dorobek złożyły się cztery zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki.

W ostatniej ligowej kolejce rozegranej przed tygodniem, w derbach województwa opolskiegoMKS Kluczbork dość niespodziewanie bezbramkowo zremisował na wyjeździe z LZS Starowice Dolne. Natomiast Raków II Częstochowa przegrał w delegacji z Pniówkiem 74′ Pawłowice Śląskie, 0:3.

W zespole MKS-u Kluczbork występuje były zawodnik pierwszego zespołu Rakowa Częstochowa, 33-letni pomocnik, Krzysztof Napora. Piłkarz ten występował w klubie z Limanowskiego 83 w latach 2011-2014 rozegrał 91.spotkań (druga liga i Piłkarski Puchar Polski i zdobył w nich 10.goli. 

W tym sezonie rozgrywek trzeciej ligi, grupy trzeciej zanotował już czternaście występów ( w tym trzynaście w wyjściowej “jedenastce”).

Arbitrem głównym spotkania MKS-u Kluczbork z Rakowem II Częstochowa będzie 28-letni Bartłomiej Zywert z Konina.

Kadra MKS-u Kluczbork na rundę jesienną sezonu 2023/2024:

Bramkarze: Miłosz Jaskuła, Marcin Kaczmarczyk, Dariusz Szczerbal.

Obrońcy: Mateusz Lechowicz, Michał Maj, Kacper Paszkowski, Nataniel Szota, Jakub Trojanowski.

Pomocnicy: Dominik Lewandowski, Kamil Lewandowski, Tomasz Mirowski, Patryk Moś, Krzysztof Napora, Neison Antunes Pereira “Neison” (Brazylia), Maksymilian Nowak, Michał Płonka, Dawid Rachel, Filip Wienczek, Patryk Wiszniowski, Bartosz Włodarczyk, Marko Zawada (Polska/Niemcy).

Napastnicy: Marcin Przybylski, Patryk Tuszyński.

Przybyli:

Miłosz Jaskuła –  MKP Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański

Marcin Kaczmarczyk – TS Gwarek Tarnowskie Góry

Dariusz Szczerbal – KS Polonia Nysa

Michał Maj – BTP Stal Brzeg

Jakub Trojanowski – TS Gwarek Tarnowskie Góry

Neison Antunes Pereira “Neison” – TS Gwarek Tarnowskie Góry

Maksymilian Nowak – TS Podbeskidzie Bielsko – Biała

Dawid Rachel – KKP Polonia 1908 Marcinki Kępno

Filip Wienczek – OKS Odra II Opole

Patryk Wiszniowski – TS Gwarek Tarnowskie Góry

Patryk Tuszyński – MKS Chojniczanka Chojnice

 

Sztab szkoleniowy:

I Trener: Łukasz Ganowicz

Asystent trenera: Michał Honc

Trener bramkarzy: Krzysztof Stodoła

Fizjoterapeuci: Szymon Kawka, Dariusz Baran, Natalia Dzięgielewska

Kierownik drużyny: Piotr Dachowski

 

Autor: Przemysław Pindor

Foto: MKS Kluczbork

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *