Na Oleńki rośnie hotel


Budowa czterogwiazdkowego hotelu przy ul. Oleńki w Częstochowie idzie zgodnie z harmonogramem. Pierwszy etap inwestycji prywatnego przedsiębiorcy Warmus Investments Spółka z o. o. realizuje częstochowska „Przemysłówka”.

Prace wprawdzie zaczęto z lekkim poślizgiem. Miały ruszyć w październiku 2013 roku, ale rozpoczęły się miesiąc później. Kierownik budowy Stanisław Nowak, zapewnia jednak, że opóźnienia nie będzie. Oddanie budynku w stanie surowym zamkniętym ma nastąpić w sierpniu bieżącego roku.
Inwestycja ma ogromny rozmach. Powierzchnia zabudowy hotelu wynosi 2452 metry kwadratowe, powierzchnia użytkowa wszystkich, czterech kondygnacji ze ścianami – 6209 metrów kwadratowych, w tym 770 metrów kwadratowych sali konferencyjnej. Cała kubatura to 27.580 metrów sześciennych.
W hotelu na gości będą czekały 92 pokoje (2-osobowe i apartamenty), w tym także pokój dla osoby niepełnosprawnej. Wyposażony będzie także w mini SPA, salę konferencyjną, restaurację, bar.

Inwestycję realizuje doświadczona w branży częstochowska „PRZEMYSŁÓWKA” z siedzibą w Częstochowie, przy ul. Pułaskiego 25. Przedsiębiorstwo znane jest w Polsce i na świecie z wysokiej jakości usług budowlanych, przez lata wypracowało ugruntowaną, wysoką pozycję solidnego partnera. „Przemysłówka” na odcinku budowlanym działa od 64 lat. Jest spółką akcyjną, powstałą w pierwszym kwartale 1998 r. z przekształcenia przedsiębiorstwa państwowego, jakim było Częstochowskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego, utworzone w 1950 roku na potrzebę budowy Huty „Częstochowa”.
Przedsiębiorstwo zrealizowało „pod klucz” wiele zakładów przemysłowych. Od połowy lat 70. ubiegłego wieku wykonuje również obiekty użyteczności publicznej (szpitale, szkoły, hale sportowe), budynki mieszkalne. W latach 90. „Przemysłówka”, rozpoczęła z powodzeniem realizację robót na rynku niemieckim, a od 2001 r. prowadzi działalność w krajach skandynawskich. W Polsce Firma współpracowała z wieloma inwestorami i dostawcami zagranicznymi przy realizacji zadań dla hutnictwa stali i szkła, przemysłu cementowego oraz hipermarketów.
„CZ.P.B.P. Przemysłówka” S. A. zrealizowała w generalnym wykonawstwie wiele poważnych i różnorodnych pod względem technicznym inwestycji, które stanowią najlepszą jego wizytówkę. Ich lista jest imponująca. Z najważniejszych przedsięwzięć są, między innymi,: Elektrociepłownia Fortum w Częstochowie, budowa Sądu Okręgowego w Częstochowie, rozbudowa Szpitala Powiatowego w Myszkowie oraz Szpitala Powiatowego w Lublińcu, budowa Zespołu Szkół Plastycznych w Częstochowie, rozbudowa Zakładu Yawal w Herbach oraz targowiska „Wały Dwernickiego” w Częstochowie, rekreacyjne zagospodarowanie terenów nad rzeką Warta w Mstowie Wancerzów, budowa Hali Sportowej z zapleczem w Konopiskach oraz Kompostowni w Konopiskach, przebudowa Placu Biegańskiego oraz I i II Alei NMP w Częstochowie, rozbudowa Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sieradzu, budowa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Koninie oraz szkoły podstawowej i hali sportowej w Poczesnej, Wydziału Nauk Społecznych w Częstochowie i hali widowiskowo-sportowej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Galerii „Oczko” w Myszkowie, stadionu żużlowego „Włókniarz” w Częstochowie, stadionu żużlowego „Włókniarz” w Częstochowie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie, Szpitala im. L. Rydygiera w Częstochowie, sali gimnastycznej w Siewierzu, Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, Auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, Zakładów Ubezpieczeń Społecznych w Kłobucku, Zawierciu, Częstochowie, Dworca Główny PKP w Częstochowie, Banku Ochrony Środowiska w Częstochowie, Oczyszczalni ścieków w Woźnikach, Hali Nestle – Rozlewnia Wód Mineralnych w Rzeniszowie, Fabryki Produkcji Kosmetyków Procter & Gamble w Aleksandrowie Łódzkim, hali produkcyjno-magazynowa z częścią socjalną TRW w Częstochowie, Zakładu Energetycznego Enion w Lublińcu, a nawet rewaloryzacja Parków Podjasnogórskich w Częstochowie. Z inwestycji za granicą, „Przemysłówka” wykonała na przykład: budynki biurowe i mieszkalne w Niemczech i w Szwecji, Główną Pocztę w Bonn w Niemczech czy prace żelbetowe w elektrownii w Szwecji.

Firma Warmus Investment Sp. z o.o. jest kontynuacją działalności spółki Warmus Marketing Poland, która powstała w 1993 roku. Spółka przeprowadziła do tej pory kilkanaście udanych projektów inwestycyjnych i aspiruje do uzyskania pozycji lidera na rynku inwestycji typu Start-Up i Greenfield w Polsce.
Pierwszą inwestycją Warmus Marketing Poland była budowa Centrum Szkoleniowego w Falentach pod Warszawą. Przez następne 15 lat spółka zaprojektowała i zarządzała operacyjnie ponad dziesięcioma projektami inwestycyjnymi, w tym wieloma budynkami hotelowymi jak czterogwiazdkowy Airport Hotel Okęcie w Warszawie oraz Hotel Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym.
W 2007 roku firma Warmus Marketing Poland zmieniła nazwę na Warmus Investment, aby lepiej oddawać charakter stale poszerzającego się portfela inwestycyjnego. W ostatnich latach firma z sukcesem inwestowała w projekty na kolejnych rynkach – usług medycznych i finansowych (Synektik S.A, Unilink S.A).

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *