Żużel w pigułce


* Przygotowania ogólnorozwojowe częstochowskich żużlowców do nowego sezonu dobiegają końca. Drużyna pod okiem trenera od “ogólnorozwojówki” Piotra Ruszela ćwiczyła na sali, na basenie oraz w terenie. Zawodnicy pracowali solidnie nad kondycja podczas pobytu na obozie przygotowawczym w Cetniewie. Niebawem żużlowców czekają badania wydolnościowe, które pokażą, w jakim stopniu zawodnicy przygotowani są do sezonu.

* W piątek (17. marca) odbyła się oficjalna przedsezonowa prezentacja drużyny Włókniarza. Kibice spragnieni żużlowych emocji, którzy zjawili się w hali Polonia, byli trochę rozczarowani nieobecnością trójki nowych członków częstochowskiego klubu, obcokrajowców: Grega Hancocka, Petera Ljunga i Mateja Zagara, jednak, gdy wyczytywano ich nazwiska, każdemu towarzyszyły gromkie brawa i aplauz publiczności. Po krótkim wprowadzeniu w wykonaniu prezydenta Częstochowy Tadeusza Wrony i prezesa Włókniarza Mariana Maślanki kibicom ukazali się żużlowcy. Wszyscy zostali gorąco powitani przez fanów. Zaprezentowano również nowe obszycia motocykli oraz jednolite kevlary zawodników. Przedstawieni zostali także działacze i trenerzy. Na scenie pojawił się klubowy mechanik Andrzej “Andzia” Puczyński. Po części oficjalnej zawodnicy pozowali do zdjęć oraz rozdawali autografy.
* Dwaj reprezentanci Złomrex Włókniarza: Ryan Sullivan i Sebastian Ułamek uczestniczyli w turnieju z okazji 30- lecia startów Seana Wilsona. W zawodach triumfował Jason Crump z Australii. Sullivan zajął ósma pozycję 8 (3,0,1,1,3), Ułamek był trzynasty 3 (3,0,0,d/1,-).
* Na stadionie żużlowym trwają prace modernizacyjne. Kolejnym etapem jest montaż siatki odgradzającej trybuny od toru. Nieładnie, kibice to nie zwierzęta, co wy robicie? – takie pytania zadawali zszokowani kibice. Zdajemy sobie sprawę, iż kibice żużlowi są ewenementem w skali kraju jeśli chodzi o zachowanie i kulturę podczas meczów. To wy robicie niepowtarzalną atmosferę. Żużel to widowisko, na które przychodzą całe rodziny. Dzieciaki biegają na koronie stadionu, ludzie spacerują dyskutując, atmosfera jest rodzinna. Wydaje nam się, że taki klimat trzeba utrzymać za wszelką cenę. Więc jeżeli zależałoby to od nas, to ogrodzenia by nie było – wyjaśniają członkowie zarządu częstochowskiego klubu. Miejscy włodarze tłumaczą zaistniałą sytuację następująco: -Zalecenia, jakie otrzymaliśmy od policji i straży pożarnej, jak i przepisy o bezpieczeństwie podczas imprez masowych zadecydowały o takim a nie innym rozwiązaniu. Pytania: czy montaż siatki sprawiającej wrażenie, że kibice będą czuli się jak w klatce, był koniecznością?, dlaczego na wielkich europejskich stadionach wymóg ten został ominięty? pozostawiamy bez odpowiedzi.
* Sebastian Ułamek będzie reprezentował Włókniarza na otwierającym sezon żużlowy Kryterium Asów Lig Żużlowych rozgrywanym tradycyjnie w Bydgoszczy. Kibice liczą na dobrą postawę wychowanka klubu i zapewne się nie zawiodą. Aura jednakże nie sprzyja żużlowcom i obecnie bydgoski tor nie nadaje się do ścigania. Zarząd klubu Polonia oficjalnie informuje, że zawody nie dojdą do skutku, jeżeli warunki torowe będą narażać zawodników na ewentualne kontuzje.
Zebrał

PAW

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *