Pewna wygrana akademiczek na koniec rundy zasadniczej

W ostatnim meczu rundy zasadniczej ekstraklasy tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa w sobotę 19 marca pokonały we własnej hali 3:0 KS Bogorię Grodzisk Mazowiecki. Podopieczne Joanny Narkiewicz zakończyły ten etap rozgrywek na czwartym miejscu awansując do play off.

Przed meczem częstochowianki już zapewniły sobie awans do udziału do fazy play off. Dzień wcześniej zajmujący trzecie miejsce SKTS Sochaczew pokonał 3:1 walcząca o awans do play off AZS PWSiP Łomża, która ostatecznie zajęła piąte miejsce.  W pierwszej grze liderka częstochowskiego zespołu Teytana Bilenko wygrała bez straty seta z 14- letnią Mileną Mirecką. W drugim pojedynku Anastasiya Dymytrenko w takim samym stosunku pokonała Aleksandrę Falarz. Ukrainka w trzecim secie przy stanie 2:0 przegrywała 4:8, ale wygrała ostatecznie do 9. W trzeciej partii Roksana Załomska przegrywała 0:2 z Zofią Śliwką, ale zdołała odwrócić losy pojedynku i wygrała.

W klasyfikacji indywidualnej sezonu ekstraklasy najlepsza z naszej  drużyny Tetyana Bilenko zajęła  drugie miejsce. Wygrała 22 z 24 spotkań.

Naszym rywalem w walce o finał Drużynowych Mistrzostwach Polski będzie najbardziej utytułowana drużyna KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg.

W przyszłym weekendzie w hali sportowej „Częstochowa” przy Żużlowej 4 odbędą się  90. Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym, wystąpi w nich zawodniczka AZS UJD –  Roksana Załomska.

Bebetto AZS UJD Częstochowa – KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:0

Tetyana Bilenko – Milena Mirecka 3:0 (11:5, 11:1, 11:4)

Anastasiya Dymytrenko – Aleksandra Falarz 3:0 (11:8, 11:4, 11:9)

Roksana Załomska – Zofia Śliwka 3:2 (9:11, 8:11, 11:5, 11:9, 11:6)