Nowa siedziba energetyków


Po latach oczekiwań odbiorcy energii elektrycznej, mieszkańcy Ziemi Lublinieckiej, obsługiwani są nareszcie w godnych warunkach, w przyjaznym ludziom i środowisku naturalnemu obiekcie. Oficjalne otwarcie nastąpiło po 22. miesiącach budowy 30. stycznia.

Przez lata pracownicy Rejonu Dystrybucji rozlokowani byli w 5 budynkach. Dwa z nich, w przeszłości pełniące funkcje rozdzielni i nastawni, były przystosowane do funkcji pomieszczeń biurowych. Nie było ani warunków do pracy, ani możliwości zapewnienia właściwych warunków obsługi odbiorców.
3 października 2005 roku rozstrzygnięty został przetarg na wybór firmy budowlanej. Generalnym wykonawcą inwestycji zostało Częstochowskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego „Przemysłówka” i miesiąc później przekazano mu plac budowy.
Powstał cały kompleks składający się z budynku administracyjnego, portierni, zaplecza magazynowego i technicznego z warsztatami i garażami. Są też obszerne (monitorowane) parkingi dla klientów i oddzielne dla pracowników.
Nowa siedziba jest obszerna, funkcjonalna i estetyczna. Z zewnątrz prezentuje się okazale i interesująco. Obok schodów wygodny podjazd dla niepełnosprawnych prowadzi do sali obsługi Terenowego Biura Handlowego. Ogrzewanie zapewnia pompa ciepła, która jest nowoczesnym, ekologicznym i tanim w eksploatacji rozwiązaniem.
Nareszcie – mówią pracownicy Rejonu i przeprowadzają się z ostatnimi rzeczami do nowych, jasnych, przestronnych i wygodnych bo klimatyzowanych pomieszczeń. Odbiorcy energii są przyjmowani w obszernej sali obsługi klientów (gdzie przygotowano 5 stanowisk, może być 7 i dwie kasy. Przestronne pokoje, pomieszczenia zaplecza socjalnego zapewniają niespotykany dotychczas w Lublińcu komfort pracy. W piwnicach znajduje się obszerna, na 140 miejsc sala szkoleniowo-konferencyjna, która może służyć nie tylko energetykom.
Niebawem remontowi poddany zostanie także stary budynek, który w efekcie otrzyma standard podobny tego w nowych obiektach. Nowe okna (już są wprawione) i elewacja sprawią, że upodobni się zewnętrznie do tych powstałych obok. Dzięki temu ten fragment miasta już zyskał na estetyce.
Rejon w Lublińcu obsługuje – 14 gmin, prawie 1200 km linii średniego napięcia 2400 km niskiego napięcia, 800 stacji transformatorowych, 6607 odbiorców przemysłowych, 53 tys. odbiorców komunalnych.

jp

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *