Starcie spadkowiczów dla Skry Częstochowa

Piłkarze Skry Częstochowa odnieśli pierwsze, ligowe zwycięstwo! Podopieczni Konrada Geregi pokonali w piątek, 28.lipca br. na własnym stadionie – MKS Sandecję Nowy Sącz, 1:0!

Gola na wagę trzech, bardzo ważnych punktów zdobył Paweł Kucharczyk w czwartej minucie doliczonego czasu gry drugiej części spotkania.

Wychowanek FC Wrocław Academy Wrocław ( i mający w swoim CV jedno spotkanie rozegrane  w Lotto Ekstraklasie w barwach Śląska Wrocław w rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 przeciwko Pogoni Szczecin (1:2)) najprzytomniej zachował się w polu karnym gości i strzałem z woleja pokonał Pawła Sokoła!

W piątkowym (28.lipca br.) spotkaniu drugiej serii gier w rozgrywkach drugiej ligi zmierzyły się ze sobą zespoły, które jeszcze w ubiegłym sezonie rywalizowały ze sobą w rozgrywkach Fortuna 1.Ligi! W zespole gości wystąpiło…trzech byłych zawodników Skry Częstochowa: Radosław Gołębiowski (przebywał na boisku do 79.minuty, kiedy został zmieniony przez innego, byłego piłkarza Skry Częstochowa, Macieja Masa) oraz Mikołaj Kwietniewski, który na murawie pojawił się w 79.minucie meczu.

Piłkarze częstochowskiej Skry po dwóch kolejkach mają na swoim koncie trzy “oczka” i plasują się w tabeli na dziesiątej pozycji. Kolejne ligowe spotkanie częstochowianie rozegrają znów w piątek, 4.sierpnia br.

O godzinie 19:00 przy Loretańskiej 20 będą podejmowali beniaminka drugiej ligiBS Polonię Bytom. Spotkanie “na żywo” w systemie PPV pokaże telewizja WP Pilot.  Co ciekawe…obydwa zespoły zmierzyły się ze sobą 8.lipca br. w spotkaniu towarzyskim, które zostało rozegrane na Stadionie w Konopiskach. Wówczas lepsi okazali się bytomianie, którzy po meczu pełnym dramaturgii zwyciężyli 4:3!

28.07.2023, g.19:00: Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski “Skra”):

KS Skra Częstochowa – MKS Sandecja Nowy Sącz 1:0, (0:0),

Bramka:

1:0: P.Kucharczyk 90+4′

Sędziował: Piotr Szypuła (Bielsko – Biała). Żółte kartki: P.Kucharczyk 40′ (faul), M.Łabojko 47′ (faul), T.Kubik 66′ (faul), Olejnik 90+1′ (faul) – wszyscy Skra Częstochowa. Mecz bez udziału publiczności.

KS Skra Częstochowa: 1.Karol Szymkowiak – 88.Tobiasz Kubik (77′ 23.Mateusz Malec), 98.Filip Nawrocki (55′ 5.Mateusz Bartosiak), 4.Adam Mesjasz, 2.Paweł Kucharczyk, 22.Zbigniew Wojciechowski, 25.Przemysław Sajdak (66′ 11.Mateusz Winciersz), 26.Adam Olejnik, 6.Mikołaj Łabojko, 8.Jan Ciućka, 7.Piotr Nocoń (kpt). Trener: Konrad Gerega.

MKS Sandecja Nowy Sącz: 1.Paweł Sokół – 77.Patryk Bryła (84′ 17.Tomasz Nawotka), 23.Piotr Kowalik, 8.Mateusz Bartków, 24.Kamil Słaby, 18.Kacper Talar, 10.Radosław Gołębiowski (79′ 11.Maciej Mas), 36.Rastislav Václavik, 29.Márcio Manoel Oliveira da Silva Filho “Marcinho”, 9.Denis Potoma, 7.Jakub Wróbel (kpt) (79′ 20.Mikołaj Kwietniewski). Trener: Tomasz Kafarski.