W Częstochowie powalczą o medale mistrzostw Śląska młodzików


Najbliższy weekend przyniesie siatkarskie emocje w hali IV LO im. H. Sienkiewicza, gdzie odbędzie się turniej finałowy mistrzostw Śląska młodzików, którego organizatorem jest Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa.

 

 

Przypomnijmy, że pierwotnie finałowe zmagania miały odbyć się w dniach 27-28 marca, jednak dwa dni wcześniej decyzją Polskiego Związku Piłki Siatkowej rozgrywki młodzieżowe na terenie całego kraju zostały wstrzymane. Tym razem nic nie powinno stanąć już na przeszkodzie turnieju zaplanowanego na 8 i 9 maja.

Nie możemy się już doczekać turnieju finałowego. Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani i nie pozostaje nam nic innego jak dać z siebie sto procent na boisku – mówi przed turniejem trener AZS-u Adrian Wosik.

O medale mistrzostw Śląska oprócz gospodarzy powalczą VitaSUN MKS Będzin, Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel oraz SK Górnik Radlin. Turniej zostanie rozegrany na zasadzie „każdy z każdym”. Drużyny, które staną na podium tegorocznych rozgrywek na Śląsku, uzyskają także przepustkę do 1/4 mistrzostw Polski.

Ze względu na trwające obostrzenia turniej odbędzie się bez udziału publiczności, lecz organizatorzy zadbali o profesjonalną transmisję wideo – Finałowe zmagania zawsze przyciągały do hali wielu kibiców i rodziców siatkarzy. Niestety w obecnej sytuacji turniej odbędzie się bez publiczności. Zależy nam jednak na tym, aby kibice i głównie rodzice mogli czerpać wiele emocji i radości z postawy młodych siatkarzy. Dlatego też przygotowaliśmy transmisję z kilku kamer z systemem powtórek. W tym miejscu duże podziękowania należą się firmie Citybus.pl, która została sponsorem transmisji turnieju finałowego – mówi Szymon Sobol, menadżer częstochowskiego klubu.

Sobota – 08.05

  • 00 – VitaSUN MKS Będzin vs. SK Górnik Radlin
  • Po meczu: Ceremonia otwarcia turnieju
  • minut po Ceremonii: Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa vs. Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel
  • 00 – Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel vs. VitaSUN MKS Będzin
  • minut po zakończeniu meczu: Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa vs. SK Górnik Radlin

Niedziela – 09.05

  • 00 – SK Górnik Radlin vs. Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel
  • minut po zakończeniu meczu: Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa vs. VitaSUN MKS Będzin
  • Po meczu: Ceremonia zakończenia turnieju

 

fot. Klub

Młodzicy Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *