Trwają zapisy do październikowego Biegu Godzinnego na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym


Do 14 października są przyjmowane zgłoszenia elektroniczne do corocznego Biegu Godzinnego organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie oraz Stowarzyszenie Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani. Celem imprezy jest m.in. popularyzacja i upowszechnianie biegania jako wszechstronnej formy ruchu, propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywnego wypoczynku i rekreacji.

Bieg odbędzie się 15 października na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego i polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 1 godziny.

Zostanie rozegrany w dwóch kategoriach – bieg rekreacyjny (dla uczestniczek i uczestników, którzy w jedną godzinę pokonają do 10 km i PROFI (dla uczestniczek i uczestników, którzy z godzinę pokonają ponad 10 km).

Uczestniczką bądź uczestnikiem może zostać każdy. Osoby poniżej 16. roku życia do weryfikacji i po odbiór numeru startowego zgłaszają się z rodzicem lub opiekunem prawnym. Impreza odbędzie się bez podziału na kategorie wiekowe.

Nie ma obowiązku biegać pełną godzinę – w każdej chwili może zejść z bieżni po przebiegnięciu dowolnej liczny okrążeń. Obowiązuje limit uczestników – 250 osób.

Program:
14.45 – otwarcie biura zawodów
15.50 – zakończenie weryfikacji zgłoszonych uczestników
15.50 – rozgrzewka przed biegiem
16.00 – start biegu godzinnego
17.00 – zakończenie biegu
17.15 – zakończenie imprezy

Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane są do 14 października na TEJ STRONIE, a osobiste w dniu zawodów, w godz. 13.45 –14.50.

źródło: UM Częstochowa

MS

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *