Katarzyna Czerniejewska ,,Wokół nas”


Katarzyna Czerniewska, malarka, członkini Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza zaprezentowała swoje prace na wystawie pt. ,,Wokół nas”. Można je zobaczyć do 18 marca 2022 roku.

Katarzyna Czerniejewska urodziła się w Częstochowie w 1952 roku. Z wykształcenia jest filologiem romańskim. Swoją pasję malowania pogłębiła podczas studiów na Wydziale Sztuki AJD (absolwentka w 2015 r.) najpierw na kierunku malarstwo sztalugowe w pracowni prof. Mariana Jarzemskiego, następnie na specjalizacji litografia pod kierunkiem dr hab. Krystyny Szwajkowskiej. Podczas studiów miała okazję poznać tajniki różnych techniki graficznych: akwafortę, akwatintę, suchą igłę w uzupełniającej pracowni dyplomowej prowadzonej przez prof. Krystynę Szwajkowską i mgr Annę Glińską-Kupczyk. W 2016 roku wstąpiła Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza.

Pani Katarzyna najlepiej czuje się w malarstwie abstrakcyjnym, często przy tym powraca do przedstawiających form tradycyjnych. Stosuje różne techniki: olej, akryl, kolaż. Inspiracji poszukuje w otaczającym świecie, jak mówi, tematem może stać wszystko, co przyciągnie uwagę i co można zobaczyć lub sfotografować.

Od 2012 roku Katarzyna Czerniejewska brała udział w wielu wystawach i plenerach w Częstochowie, a także w Zabrzu, Rzeszowie, Sieradzu, Radomsku.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *