Marcin Skalik wraca do Częstochowy z mistrzostwem Polski

Marcin Skalik, pilot Aeroklubu Częstochowskiego wygrał 59. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Seniorów. Zawody odbywały się od 23 do 29 maja na lotnisku Poznań Kobylnica.

W tej konkurencji dobrze poszło również innemu częstochowskiemu pilotowi Marcinowi Górnikowi, który był trzecim najlepiej lądującym zawodnikiem. W generalce znalazł się jednak daleko, bo dopiero na 15 pozycji. Zawody nie wyszły także bardziej doświadczonym reprezentantom Acz. Janusz Darocha zajął 9. miejsce, a Krzysztof Skrętowicz uplasował się na 12 pozycji, Joanna Kremblewska – na 29 miejscu.
W mistrzostwach seniorów wystartowało 33 zawodników z całej Polski. Piloci z tegorocznego podium będą reprezentować nasz kraj podczas przyszłorocznych mistrzostw świata w Austrii.