Raków Częstochowa samodzielnym liderem PKO Bank Polski Ekstraklasy!

Podopieczni Marka Papszuna pokonali w czwartek, 6.października br. na wyjeździe GKS Piast Gliwice, 1:0 w zaległym spotkaniu 2.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Gola na wagę trzech punktów dających fotel lidera rozgrywek, zdobył Fran Tudor w…dziesiątej minucie doliczonego czasu gry drugiej części spotkania,

Po raz pierwszy od prawie pięciomiesięcznej przerwy spowodowanej kontuzją, do składu “Czerwono – niebieskich” powrócił kapitan Rakowa Częstochowa, Tomáš Petrášek.

W pierwszej części spotkania obydwie drużyny stworzyły sobie kilka sytuacji do zdobycia gola. Po stronie gospodarzy swoją okazję miał Michał Chrapek, jednak po strzale wychowanka Victorii Jaworzno, piłka nie znalazła drogi do bramki Rakowa. Natomiast po stronie częstochowian golkipera gospodarzy, Frantiska Placha nękali głównie Fabian Piasecki i Bartosz Nowak, jednak po ich uderzeniach skutecznie w obu przypadkach interweniował słowacki golkiper. Pierwsza część spotkania zakończyła się jednak bezbramkowym remisem.

Na początku drugiej połowy najgroźniejszą okazję do objęcia prowadzenia wykreowali sobie podopieczni byłego Selekcjonera Piłkarskiej Reprezentacji Polski, Waldemara Fornalika. W 50.minucie meczu Vladan Kovačević wygrał pojedynek sam na sam z Jorge Félixem Muñozem Garcíą. Następnie po dziesięciu minutach znów na bramkę Rakowa uderzał Michał Chrapek, jednak piłka po Jego strzale minimalnie minęła spojenie słupka z poprzeczką!

Gdy wydawało się, że spotkanie na Stadionie Miejskim w Gliwicach zakończy się bezbramkowym remisem, to ostatnią akcję meczu przeprowadzili podopieczni Marka Papszuna. Piłkarze Rakowa Częstochowa wykonywali rzut wolny. Piłka trafiła do Frana Tudora, po którego strzale i rykoszecie Alberto Torila Domingo wpadła do bramki obok kompletnie zaskoczonego Frantiska Placha!

Na zegarze była dziesiąta minuta doliczonego czasu gry drugiej części spotkania! Po tym zdarzeniu, kilka chwil później arbiter główny Pan Krzysztof Jakubik z Siedlec zakończył spotkanie. Po ostatnim gwizdku sędziego na boisku doszło do przepychanek między zawodnikami obu drużyn, czego efektem była żółta kartka dla Patryka Dziczka.

Po zwycięstwie w Gliwicach, Raków Częstochowa ma na swoim koncie 23.punkty i jest liderem PKO Bank Polski Ekstraklasy. Częstochowianie o dwa “oczka” wyprzedzają drugą w tabeli, Pogoń Szczecin.

Kolejne ligowe spotkanie drużyna pod wodzą Marka Papszuna rozegra dopiero w poniedziałek, 10.października br. O godzinie 18:00 piłkarze Rakowa Częstochowa zmierzą się przed własną publicznością z beniaminkiem PKO Bank Polski Ekstraklasy, MKS Miedzią Legnica.

Legniczanie z dorobkiem zaledwie…pięciu punktach w dziesięciu meczach oraz jednym zdobytym “oczkiem” w delegacji i bez wygranej na wyjeździe, zajmują w tabeli przedostatnią, siedemnastą lokatę.  Mecz “na żywo” pokażą dwie stacje telewizyjne: Canal + Sport i Canal + Sport 3. Początek przedmeczowego studia od godziny 17:40.

06.10.2022, g.20:45: Gliwice (Stadion Miejski) :

GKS Piast Gliwice – RKS Raków Częstochowa 0:1, (0:0),

Bramka:

0:1: Tudor 90+10′

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Żółte kartki: Hateley 90+7′(faul) – Koczerchin 54′ (faul), Petrášek 57′ (faul). Czerwona kartka ( za drugą żółtą kartkę) : Petrášek 90+4′ (faul). W 90+4′ czerwoną kartką został ukarany trener przygotowania fizycznego Rakowa Częstochowa, Michał Garnys. Po zakończeniu spotkania żółtym kartonikiem został upomniany zawodnik gospodarzy, Patryk Dziczek. Widzów: 3017.

GKS Piast Gliwice: 26.Frantisek Plach – 2.Ariel Mosór, 22.Tomasz Mokwa, 4.Jakub Czerwiński (kpt), 98.Aleksandros Katranis (87′ 14. Jakub Holúbek), 20.Grzegorz Tomasiewicz, 24.Thomas Nathan Hateley, 16.Patryk Dziczek, 6.Michał Chrapek, 7.Jorge Félix Muñoz García, 11.Rauno Sappinen (79′ 9.Alberto Toril Domingo).

Rezerwowi: 33.Karol Szymański – 3.Miguel Muñoz Fernández, 19.Michael Ameyaw, 27.Gabriel Kirejczyk, 28.Michał Kaput, 47.Bartosz Łuczak, 77.Arkadiusz Pyrka.

Trener: Waldemar Fornalik.

RKS Raków Częstochowa: 1.Vladan Kovačević – 25.Bogdan Racovitan (79′ 22.Deian Sorescu), 2.Tomáš Petrášek (kpt), 4.Efstrátios Svárnas, 7.Fran Tudor, 30.Władysław Koczerchin (64′ 5.Karl Gustav Vilhelm Berggren), 66.Ioánnis Giannis Papanikoláou, 27.Bartosz Nowak (64′ 17.Mateusz Wdowiak), 11.Iván López Álvarez „Ivi López” (90+1′ 14.Daniel Szelągowski), 23.Patryk Kun, 99.Fabian Piasecki (79′ 21.Vladislavs Gutkovskis).

Rezerwowi: 12.Kacper Trelowski – 8.Ben Lederman, 9.Sebastian Musiolik, 71.Wiktor Długosz.

Trener: Marek Papszun