Miasto zapowiada koniec remontu linii tramwajowej


Prace przy przebudowie częstochowskiej linii tramwajowej wkrótce dobiegną końca. Niebawem – na razie bez pasażerów – na jazdy testowe wyjadą pierwsze tramwaje.

 

Start przejazdów testowych zaplanowano na środę 25 sierpnia. Próby mają potrwać do końca miesiąca. W tym czasie wszyscy pasażerowie proszeni są o niewsiadanie do tramwajów zatrzymujących się w okolicy przystanków. Obsługa komunikacyjna (do odwołania) odbywać się będzie autobusami zastępczymi.

Miejski Zarząd Dróg informuje również, że od poniedziałku 23 sierpnia wszyscy pasażerowie mogą korzystać z nowego punktu obsługi pasażera powstałego na terenie pętli tramwajowej przy ul. Fieldrofa – Nila w dzielnicy Północ. W budynku znajdują się dwa okienka kasowe umożliwiające transakcje bezgotówkowe (są też sanitariaty dostępne dla pasażerów). Całość dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Punkt będzie otwarty w dni powszednie w godzinach 6-19:30, a w soboty w godzinach 8-16.

 

Ponadto, zarówno przy budynkach zaplecza, jak i przy linii tramwajowej, do końca września potrwają prace wykończeniowe, a także roboty związane z instalacją zieleni, budową małej architektury, niezbędnymi odtworzeniami i sprzątaniem w obrębie placów budowy. Zakończyło się za to układanie zielonego torowiska na odcinku śródmiejskim w ciągu al. Kościuszki pomiędzy ulicą Jasnogórską a Aleją Najświętszej Maryi Panny. Termin ponownego uruchomienia stałej komunikacji tramwajowej w całym mieście uzależniony jest od wyników testów obciążeniowych.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *