Raków wykonał zadanie

Obrońca Trofeum Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski awansował do 1/8 Finału tych prestiżowych rozgrywek. We wtorek (26.października br.) – aktualny wicemistrz Polski pokonał na wyjeździe jedenastą drużynę eWinner 2.Ligi, KKS 1925 Kalisz, 2:1. Tym samym częstochowianie wyeliminowali z tych rozgrywek kolejnego przedstawiciela trzeciego poziomu rozgrywkowego w naszym kraju.

Gole dla drużyny Rakowa Częstochowa w spotkaniu z KKS-em 1925 Kalisz zdobyli: Valeriane Gvilia z rzutu karnego w 37.minucie oraz Mateusz Wdowiak tuż przed zakończeniem pierwszej części spotkania. Dla gospodarzy honorową bramkę w tym spotkaniu uzyskał Bartosz Waleńcik na pięć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry drugiej połowy.

Od samego początku spotkania na boisku widać było, kto jest faworytem do wywalczenia awansu do kolejnej rundy Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski. W 19.minucie częstochowianie mogli objąć prowadzenie, jednak strzał Mateusza Wdowiaka skutecznie obronił Maciej Krakowiak.

Na 10.minut przed końcem pierwszej połowy po faulu bramkarza Macieja Krakowiaka na Vladislavsie Gutkovskisie w polu karnym i weryfikacji VAR arbiter główny – Pan Zbigniew Dobrynin z Łodzi wskazał na “wapno”. Rzut karny na bramkę  zamienił Valeriane Gvilia. Dla Reprezentanta Gruzji było to pierwsze trafienie w barwach Rakowa Częstochowa!

Gdy wydawało się, że pierwsza część spotkania zakończy się skromnym prowadzeniem podopiecznych Marka Papszuna, to w 45.minucie meczu Mateusz Wdowiak pokonał wychowanka UKS SMS-u Łódź i na tablicy świetlnej ładnego stadionu w Kaliszu widniał wynik 2:0 dla Rakowa!

W drugiej części spotkania drużyna prowadzona przez Bogdana Zająca próbowała zniwelować stratę bramkową do Rakowa Częstochowa. Swoje szanse mieli zarówno Karol Smajdor jak i Nikodem Zawistowski, jednak za każdym razem skutecznie interweniował Kacper Trelowski.

Kaliszanie w końcu zdobyli gola kontaktowego, ale jak się później okazało było to tylko honorowe trafienie. W potwornym zamieszaniu w polu karnym, w 85.miniucie najpierw piłkę odbił bramkarz Rakowa, następnie futbolówka odbiła się od poprzeczki i trafiła dość przypadkowo w głowę…Bartosza Waleńcika! Wychowanek UKS SMS-u Łódź przypadkowo…zdobył gola dla swojego zespołu!

Mimo, że do podstawowego czasu gry arbiter główny doliczył trzy, dodatkowe minuty to gospodarze nie zdołali doprowadzić do remisu i to Raków Częstochowa zameldował się w gronie, szesnastu najlepszych drużyn edycji 2021/2022 Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski. W zespole gospodarzy całe spotkanie rozegrał były zawodnik Rakowa, Filip Kendzia.

Spotkania 1/8 Finału Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski zaplanowano na…24.listopada br. i 1.grudnia br. Ceremonia losowania Par tej fazy rozgrywek najprawdopodobniej odbędzie się w piątek, 5.listopada br. w siedzibie PZPN.

Teraz przed drużyną Rakowa Częstochowa powrót do rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy. Już w najbliższą niedzielę, 31.października br. podopieczni Marka Papszuna zmierzą się na wyjeździe z ostatnim w tabeli, beniaminkiem – GKS-em Górnikiem Łęczna.  Zespół prowadzony przez Kamila Kieresia zgromadził zaledwie sześć punktów w dwunastu meczach!

To spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Miejskim w Łęcznej przy Alei Jana Pawła II 13. Mecz “na żywo” od godziny 14:40 pokażą stacje Canal + Sport oraz Canal + Sport 3. Spotkanie będzie również dostępne w usłudze Canal + Online.

26.10.2021, g.18:00 : Kalisz (Stadion OSRiR):

KKS 1925 Kalisz – RKS Raków Częstochowa 1:2, (0:2),

0:1: Gvilia 37′ (k)

0:2: Wdowiak 45′

1:2: Waleńcik 85′

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź). Żółte kartki: Kaszuba 23′ (faul), Waleńcik 53′ (faul) – Szelągowski 69′ (faul), Arsenić 85′ (faul), Rundić 87′ (faul).

KKS 1925 Kalisz: 1.Maciej Krakowiak – 22.Karol Smajdor, 5.Bartosz Waleńcik, 26.Filip Kendzia, 3.Mateusz Gawlik (kpt), 8.Mateusz Mączyński, 16.Bartłomiej Putno (82′ 7.Bartłomiej Maćczak), 6.Andrzej Kaszuba (67′ 20.Antonio Segura  González), 24.Mateusz Wysokiński (46′ 11.Michał Borecki), 77.Daniel Kamiński (67′ 37.Nikodem Zawistowski), 9.Mateusz Majewski (78′ 99.Piotr Giel).

Rezerwowi: 12.Szymon Czajor – 14.Bartosz Gęsior, 15.Jakub Staszak, 32.Przemysław Stolc.

Trener: Bogdan Zając.

RKS Raków Częstochowa: 12.Kacper Trelowski – 66.Giannis Papanikolau, 2.Tomas Petrasek (kpt), 3.Miland Rundić, 71.Wiktor Długosz (67′ 7.Fran Tudor), 88.Valeriane Gvilia, 8.Ben Lederman (46′ 24.Zoran Arsenić), 14.Daniel Szelągowski, 70.Fabio Sturgeon (59′ 23.Patryk Kun), 17.Mateusz Wdowiak (67′ 11.Ivi Lopez), 21.Vladislavs Gutkovskis (85′ 18.Jakub Arak).

Rezerwowi: 1.1.Vladan Kovacević – 3.Andrzej Niewulis, 15.Alexandre Guedes, 22.Iwo Kaczmarski.

Trener: Marek Papszun.