Częstochowskie Spotkania Pływackie


W sobotę 8 kwietnia 2017 roku na terenie nowo oddanej do użytku pływalni SIENKIEWICZ w Częstochowie zostały przeprowadzone przez Opolską Fundację Wspierania i Rozwoju Sportu IMPULS zawody p.n. „Częstochowskie Spotkania Pływackie pod patronatem Prezydenta Częstochowy”.

W zawodach uczestniczyło ponad 350 zawodników z 41 klubów. Wysoki poziom sportowy zapewnili m.in. zawodnicy powołani do Kadry Narodowej Juniorów. Najlepszym zespołem okazał się klub LKS Jedność Przyszowice, zdobywając 45 medali, w tym 18 złotych. Na zawodach rozegrano wyścigi we wszystkich konkurencjach pływackich z podziałem na trzy kategorie wiekowe (11 lat i młodsi, 12-13 lat oraz 14-15 lat).
Zwycięstwo w kategorii wiekowej 11 lat i młodsi wywalczyli: Helena Jarosz (Omega Olkusz) i Mateusz Handzlik (MKP Warszawianka), w kategorii 12-13 lat: Roksana Bocian i Jakub Kalkan (obydwoje LKS Jedność Przyszowice) oraz w kategorii wiekowej 14-15 lat Wiktoria Garula (MOS Dąbrowa Górnicza) i Maciej Matyjasek (MMKS Kędzierzyn-Koźle).

fot: Waldemar Deska

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *