“Czerwono – niebieska” moc na Tarczyński Arenie!

Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe WKS Śląsk Wrocław, aż 4:1 w spotkaniu 7.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy! Łupem bramkowym w tym meczu podzieliło się aż czterech graczy: Fabian Piasecki, Władysław Koczerhin, Bartosz Nowak i Mateusz Wdowiak!

Wicemistrzowie Polski i zdobywcy Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski po czwartkowym (25.08.2022), pechowym odpadnięciu z rozgrywek do Ligi Konferencji Europy UEFA, do zmagań o Mistrzostwo Polski – wrócili z przytupem!

Od samego początku niedzielnego spotkania na murawie Tarczyński Arena we Wrocławiu, rządzili i dzielili podopieczni Marka Papszuna. Już w 4.minucie częstochowianie objęli prowadzenie, kiedy to Michał Szromnik po raz pierwszy w tym spotkaniu musiał wyciągać piłkę z siatki. Na listę strzelców wpisał się Bartosz Nowak, dla którego był to już drugie trafienie w drużynie “Medalików”.

W 13.minucie meczu, Raków prowadził już 2:0 a golkipera Śląska Wrocław pokonałbyły zawodnik tego klubu z sezonu 2020/2021 i 2021/2022, Fabian Piasecki. Piłkarz ten po zdobyciu bramki nie okazywał radości…

Gospodarze tak naprawdę po raz pierwszy zagrozili bramce Vladana Kovačevićia tuż przed zakończeniem pierwszej części spotkania, kiedy to minimalnie obok spojenia słupka z poprzeczką uderzał Erik Alexander Expósito Hernández! Kilka chwil później, arbiter główny, Pan Tomasz Musiał z Krakowa zaprosił obydwie jedenastki na przerwę.

Druga odsłona rozpoczęła się tak samo idealnie dla Rakowa jak jej pierwsza część. Tuż po wznowieniu gry, podopieczni Marka Papszuna przeprowadzili akcję, po której w 47.minucie, kapitana gospodarzy – Michała Szromnika, płaskim strzałem pokonał Władysław Koczerhin.

Gospodarze, podłamani stratą aż trzech goli dążyli jednak do zdobycia choćby jednego trafienia. W 58.minucie skonstruowali jedną akcję, po której w polu karnym Rakowa Częstochowa nieprzepisowo powstrzymywany był przez bramkarza Rakowa, Erik Alexander Expósito Hernández. Arbiter główny po weryfikacji VaR zdecydował się na podyktowanie “jedenastki”. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem pokonał Vladana Kovačevićia!

Częstochowianie kropkę nad “i” postawili w 80.minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Mateusz Wdowiak. Do samego końca spotkania przyjezdni mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenie rezultatu, jednak więcej goli już nie padło i tym samym Raków Częstochowa pewnie i zasłużenie pokonał na wyjeździe drużynę wrocławskiego Śląska, aż 4:1!

Podopieczni Marka Papszuna byli w tym spotkaniu zdecydowanie lepsi i pokazali na murawie byłej Areny UEFA Euro 2012, siłę, moc i charakter oraz dominację do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni! W drużynie gospodarzy całe spotkanie rozegrał były zawodnik Rakowa Częstochowa, Petr Schwarz.

W środę, 31.sierpnia br. drużyna Rakowa Częstochowa zmierzy się przed własną publicznością z MKS Pogonią Szczecin, w ramach odrabiania ligowych zaległości z 6.serii gier. Początek meczu o godzinie 18:00. Mecz “na żywo” od godziny 17:40 będzie transmitowany na antenie stacji Canal + Sport oraz Canal + Sport 3. Bilety na to spotkanie można zakupić poprzez stronę internetową bilety.rakow.com oraz Sklepach Kibica w Galerii Jurajskiej oraz Raków FanStore mieszczącym się na terenie stadionu przy ulicy Limanowsiego 83.

Raków Czestochowa po tym spotkaniu ma na swoim koncie dziesięć punktów w pięciu meczach. Kolejne ligowe spotkanie “Czerwono – niebiescy” rozegrają w sobotę, 3.września br. O godzinie 20:00 zmierzy się na wyjeździe z MKS Cracovią. To spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie im.Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ulicy Kałuży 1. Mecz “na żywo” od godziny 19:40 pokażą stacje Canal + Sport oraz Canal + Sport 3.

28.08.2022, g.15:00: Wrocław (Tarczyński Arena) :

WKS Śląsk Wrocław – RKS Raków Częstochowa 1:4, (0:1),

Bramki:

0:1: Piasecki 4′

0:2: Koczerchin 47′

0:3: Nowak 64′

1:3: Erik Alexander Expósito Hernández 58′ (k)

1:4: Wdowiak 80′

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków). Żółte kartki: Olsen 9′ (faul), Jastrzembski 72′ (faul), Hyjek 89′ (faul) – Arsenić 19′ (faul), Svarnas 54′ (faul), Racovitan 72′ (niesportowe zachowanie). Widzów: 11 710.

WKS Śląsk Wrocław: 1.Michał Szromnik (kpt) – 19.Patryk Janasik, 34.Konrad Poprawa, 6.Daníel Leó Grétarsson Schmidt, 23.Víctor García Marín, 24.Piotr Samiec – Talar (46′ 15.Matías Nahuel Leiva Esquivel), 17.Petr Schwarz, 8.Patrick Haakon Olsen (59′ 10.Cayetano Quintana Hernández), 33.Adrian Łyszczarz (46′ 16.Javier Ajenjo Hyjek), 7.John Yeboah Zamora (59′ 11.Chris Jastrzembski), 9.Erik Alexander Expósito Hernández (83′ 18.Karol Borys).

Rezerwowi: 12.Rafał Leszczyński – 2.Diogo Sousa Verdasca, 27.Martin Konczkowski, 32.Sebastian Bergier.

Trener: Ivan Đurđević.

RKS Raków Częstochowa: 1.Vladan Kovačević – 25.Bogdan Racovitan, 24.Zoran Arsenić (kpt), 4.Efstrátios Svárnas, 7.Fran Tudor (46′ 17.Mateusz Wdowiak), 66.Ioánnis  Papanikoláou (82′ 5.Karl Gustav Vilhelm Berggren), 55.Szymon Czyż, 27.Bartosz Nowak, 30.Władysław Koczerchin (71′ 11.Iván López Álvarez), 23.Patryk Kun (71′ 71.Wiktor Długosz), 99.Fabian Piasecki (76′ 21.Vladislavs Gutkovskis).

Rezerwowi: 12.Kacper Trelowski – 3.Milan Rundić, 88.Walerian Gvilia, 9.Sebastian Musiolik.

Trener: Marek Papszun.