TRZEBA NAM DUŻO PROSTYCH SŁÓW


Pod takim tytułem 9 października odbędzie się inspirowany twórczością Haliny Poświatowskiej kameralny koncert w Domu Poezji – Muzeum Haliny Poświatowskiej.

11 października obchodzimy 55. rocznicę śmierci Haliny Poświatowskiej. Z tej okazji 9 października o godz. 16 w Domu Poezji, przy ul. Jasnogórskiej 23, zaplanowano koncert poświęcony twórczości poetki. Usłyszymy wiersze w interpretacji Antoniego Rota, związanego od trzech dekad z Teatrem im. A. Mickiewicza.  Przeplatane będą muzyką Częstochowskiego Kwartetu Smyczkowego – formacji powstałej niedawno, bo w zeszłym roku, a złożonej z grupy przyjaciół – absolwentów Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego oraz polskich i włoskich uczelni muzycznych. Kwartet tworzą Wojciech Rot – skrzypce, Paulina Kula – skrzypce, Martyna Susek – altówka i Marta Kotaszewska – wiolonczela. Oprawa w ich wykonaniu będzie nawiązywała nie tylko do wierszy Poświatowskiej, ale także do historii jej życia.

Ilość miejsc jest ograniczona, a koszt biletu to symboliczna złotówka.

Halina Poświatowska (z domu Myga) urodziła się 9 maja 1935 r. w Częstochowie, przy ul. 7 Kamienic. Dziś to miejsce upamiętnia tablica z jej podobizną i fragmentem wiersza o ulotności życia. Zmarła przedwcześnie 11 października 1967 roku w Warszawie, po drugiej operacji serca. Pochowana jest na częstochowskim cmentarzu św. Rocha.

na podst. informacji Muzeum Częstochowskiego

fot. wikipedia

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *