Sobótka, czyli Dni Gminy Konopiska


 26 i 27 czerwca mieszkańcy Gminy Konopiska wraz z licznie przybyłymi gośćmi obchodzili święto swojej gminy. Życzenia dobrej zabawy złożył wszystkim wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł RP Szymon Giżyński. Gości powitał wójt Jerzy Żurek. Pan wójt wręczył też doroczne nagrody w pięciu kategoriach.

 

 Wójt Jerzy Żurek przyznał Statuetki w następujących kategoriach:

W kategorii „Samorządność” – za dotychczasową pracę na rzecz Mieszkańców naszej gminy, wdrażanie i koordynowanie wielu projektów unijnych mających służyć rozwojowi m.in. najmłodszych mieszkańców Gminy Konopiska oraz koordynowanie akcją przeciwdziałania pandemii COVID-19 na terenie naszej gminy Statuetką Wójta Gminy Konopiska uhonorowano Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Konopiskach – Panią Magdalenę Badorę. 

 

W kategorii „Przedsiębiorczość” – za stały rozwój, wdrażanie nowoczesnych technologii, promowanie tradycyjnych smaków, otwartość i doskonałą współpracę – Statuetką Wójta Gminy Konopiska uhonorowano Właściciela Rodzinnej Firmy Wędliniarskiej Aleksandria – Pana Dariusza Moczarskiego. W imieniu Pana Dariusza statuetkę odebrała p. Alicja Atłasik.

 

W kategorii „Oświata, kultura, sport i turystyka” – za pracę na rzecz rozwoju sportu, promocję aktywności pośród dzieci i młodzieży, podtrzymywanie wieloletniej tradycji piłkarskiej w naszej gminie – Statuetką Wójta Gminy Konopiska uhonorowano Prezesa Gminnego Ludowego Klubu Sportowego LOT Konopiska – Pana Rafała Jezierskiego.

 

W kategorii „Inne szczególne osiągnięcia” – za oddaną służbę, trud, zaangażowanie, za wielki Dar Serca jakim jest poświęcenie dla bezpieczeństwa życia i mienia Mieszkańców Gminy Konopiska oraz za wszelkie działania związane z walką z COVID – 19 uhonorowano wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Konopiska.

Zaproszeni na scenę przedstawiciele: OSP Aleksandria, OSP Hutki, OSP Jamki, OSP Konopiska, OSP Rększowice, OSP Wąsosz – Łaziec oraz Prezes Zarządu Gminnego OSP Grzegorz Dyner.

 

Statuetką w kategorii „Inne szczególne osiągnięcia” uhonorowano urodzonego w Konopiskach, Wielkiego Przyjaciela Gminy Konopiska, doskonałego dziennikarza, pasjonata sportu – w tym naszej lokalnej drużyny piłkarskiej LOT Konopiska, za promocję Konopisk na arenie ogólnopolskiej, otwartość i wyjątkową więź z naszą gminą Pana Marka Przybylika. Pan Marek Przybylik nie mógł przybyć na sobotnią uroczystość, jednak udzielił krótkiego telefonicznego wywiadu, w którym wspominał dawne Konopiska oraz przesłał wszystkim mieszkańcom naszej Gminy serdeczne pozdrowienia. Oficjalne wręczenie statuetki odbędzie się podczas 75-lecia istnienia GLKS LOT Konopiska – wydarzenie planowane jest na wrzesień br.
Wywiad telefoniczny z p. Markiem Przybylikiem  przeprowadziła Olga Muc.

Dyrektor Magdalena Badora w rozmowie z Gazetą Częstochowską, podkreśliła, że wkład w tę nagrodę włożyli wszyscy pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Konopiskach, którzy z oddaniem nieśli pomoc podopiecznym w tym niezwykle trudnym czasie pandemii. – Bardzo dziękuję moim pracownikom za oddanie na rzecz drugiego człowieka i ciężką pracę, jaką wykonali w czasie pandemii. To była niezwykle ciężka i odpowiedzialna praca, często wykonywana po godzinach. A mimo to zawsze z uśmiechem i serdecznością udawali się do naszych podopiecznych – powiedziała Magdalena Badora.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *