Marsz dla Życia i Rodziny – Częstochowa i Radomsko


Marsze dla Życia i Rodziny w Archidiecezji Częstochowskiej odbędą się 12 maja 2023 roku w Częstochowie i Radomsku. Hasło tegorocznego marszu: „Po pierwsze życie” nakierowuje nas na świat war

Wartości, które obejmują i normują wszystkie wymiary życia. Dotyczą one sfery fizycznej, psychicznej, duchowej i społecznej.

Wartość życia określana jest jako wartość absolutna, pierwsza i fundamentalna, gdyż życie ludzkie jest najwyższą wartością wśród wszystkich innych wartości.

Jeżeli wprowadzimy hierarchię w pojęciu wartości życia i jedno życie będziemy cenić bardziej niż inne, jednym przyznamy większe prawo do życia niż innym, to doprowadzi to do obniżenia wartości życia człowieka.

Niech zatem na szczycie hierarchii wartości znajduje się zawsze „cześć dla życia”. Niech wartość ta wpływa na rozwój każdego z nas i całego społeczeństwa.

 

Na Marsze przychodzimy ubrani na biało i przynosimy kolorowe kwiaty, które w Częstochowie złożymy i stóp Maryi Niepokalanej na błoniach jasnogórskich.

Możemy też dzieląc się nimi z przechodniami zaprosić ich do udziału w marszu.

Weźmy ze sobą narodowe flagi i dajmy świadectwo tego, że życie to najcenniejszy dar!

 

 

Patronat – Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski
Organizator –  Fundacja dla Życia i Rodziny im. Jana Pawła II

Współorganizatorzy – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Częstochowskiej, Wspólnota Pielgrzymi Niepokalanej, Rycerze Kolumba , Domowy Kościół Ruchu Światło Życie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Akcja Katolicka, Stowarzyszenie „Betel”, Związek Dużych Rodzin 3 Plus, Zespół N-art Studio oraz osoby indywidualne niezrzeszone.

 

PROGRAMY MARSZÓW:

Marsz dla Życia i Rodziny w Częstochowie – 21.05.2023

Program:

– godz. 16:00 – Msza Święta w Archikatedrze Częstochowskiej pod przewodnictwem Abp. Wacława Depo – Metropolity Częstochowskiego
– godz. 16:50 – Zbiórka uczestników na placu przed Archikatedrą
– godz. 17:00 – Przemarsz uczestników Alejami Najświętszej Maryi Panny na Błonia Jasnogórskie z Młodzieżową Orkiestrą Dętą z Mykanowa
– godz. 18:00 – Zakończenie Marszu

– godz. 18.15 – okolicznościowy poczęstunek i spotkanie w ogrodach fundacji przy ul. 7 Kamienic 15

 

Marsz dla Życia i Rodziny w Radomsku – 28.05.2023

Program:

16.00 – Msza św. w kościele pw. św. Lamberta w Radomsku

16.45 – Zbiórka uczestników na placu przed kościołem

17.00 – Przemarsz ulicami Radomska

17.45 – Zakończenie marszu w kościele pw. św. Marii Magdaleny i modlitwa zawierzenia wszystkich rodzin przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *