Sukces reprezentacji niepełnosprawnych kolarzy

Na mistrzostwach w Kolumbii kolarze z Mio Cross Team zdobyli aż dwa medale: duet Dariusz Flak-Andrzej Zając zdobył brąz na dystansie 21,3 km na czas, dzień później na dystansie 101 km ze startu wspólnego Piotr Łożyński i Piotr Czopek wywalczyli dla Polski srebro. Pozostałe pary zajęły również bardzo wysokie – 4, 5 i 6 – miejsce w klasyfikacji.

Jesteśmy dumni z naszych kolarzy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy międzynarodowe i, oczywiście, za udany start na olimpiadzie w Pekinie. Kolarstwo tandemowe jest bardzo mało popularną dyscypliną w Polsce, kibice nie interesują się sportem niepełnosprawnych a przecież to właśnie ci zawodnicy zasługują na największy szacunek i zainteresowanie. Mówiąc głośno o osiągnięciach Mio Cross Team mamy nadzieję, że coraz więcej ludzi niepełnosprawnych uwierzy w swoje możliwości i zacznie szukać sposobów na prowadzenie aktywnego tryb życia.