Z POLICYJNEJ RAPORTÓWKI


Wypadek na torach. W sobotę, 4 października około godziny 4:45 na szlaku kolejowym w Myszkowie pociąg osobowy relacji Łazy – Częstochowa, śmiertelnie potracił znajdującą się na torach kobietę w wieku około 40 – 50 lat, której tożsamość jest dotychczas nieznana. Myszkowscy funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności i przyczyny zdarzenia, a także ustalają tożsamość kobiety.

POWIAT CZĘSTOCHOWSKI
Nie dała się oszukać
W środę, 3 września około godziny 16:00 do 48-letniej częstochowianki mieszkającej w dzielnicy Grabówka zadzwoniła oszustka podająca się za jej siostrzenicę i poprosiła o podanie numeru telefonu komórkowego oraz przypomnienie adresu. Po zakończeniu rozmowy do mieszkanki Grabówki zadzwonił rzekomy funkcjonariusz z wydziału kryminalnego. Mężczyzna przekonywał rozmówczynię o tym, iż jest w trakcie rozpracowywania oszustów bankowych, a jej pieniądze na koncie są zagrożone. By stać się bardziej wiarygodnym przestrzegł kobietę przed oszustką podającą się za jej siostrzenicę i zaproponował, by potwierdziła jego tożsamość dzwoniąc pod numer 997. 48-latka poprosiła jeszcze raz o podanie szczegółowych danych dzwoniącego mężczyzny. Ten wystraszył się, a kobieta zadzwoniła do innego członka rodziny, który powiadomił o wszystkim Policję.

Tragiczny wypadek w Łochyni
W sobotę, 2 października około godziny 2:30 w nocy w Łochyni na skrzyżowaniu DK1 z drogą prowadzącą do Borowna doszło do tragicznego wypadku. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierowca ciężarowej scanii jadącej w kierunku Częstochowy, w trakcie przejeżdżania przez skrzyżowanie, potrącił przebiegającego przez jezdnię 56-letniego mężczyznę. 56-latek zmarł na miejscu.

Zatrzymano kolejnego dilera
Funkcjonariusze częstochowskiej Policji zatrzymali 21-letniego mieszkańca jednej z miejscowości powiatu częstochowskiego, który w miejscu zamieszkania uprawiał konopie indyjskie. W miejscu zamieszkania 21-latka znaleźli 8 sadzonek krzewów konopi oraz ponad 351 gramów suszu marihuany. Ponadto kryminalni zabezpieczyli również urządzenia służące do uprawy marihuany. Zatrzymany usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw narkotykowych, w tym uprawę konopi indyjskich oraz posiadanie znacznej ilości marihuany.

POWIAT MYSZKOWSKI

Wypadek na torach
W sobotę, 4 października około godziny 4:45 na szlaku kolejowym w Myszkowie pociąg osobowy relacji Łazy – Częstochowa, śmiertelnie potracił znajdującą się na torach kobietę w wieku około 40 – 50 lat, której tożsamość jest dotychczas nieznana. Myszkowscy funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności i przyczyny zdarzenia, a także ustalają tożsamość kobiety.

Zatrzymany po trzech latach
W sobotę, 2 października myszkowscy mundurowi podczas patrolu centrum miasta zauważyli mężczyznę, który na ich widok próbował ukryć się w zaroślach. Nabrawszy podejrzeń postanowili go wylegitymować. Po sprawdzeniu go w policyjnych systemach okazało się, że wymiar sprawiedliwości poszukiwał go od 3 lat. W 2012 roku sąd w Kartuzach wydał za nim list gończy. 40-latek, który miał na swym koncie jazdę pod wpływem alkoholu został zatrzymany, a następnie przekazany do zakładu karnego.

Szybka reakcja śledczych
W zalewie kilka chwil od zgłoszenia kradzieży roweru, myszkowscy śledczy zatrzymali sprawcę – 33-letniego mieszkańca miasta. Złodziej został namierzony w rejonie garaży przy ul. Sucharskiego, gdzie parkował damski rower. Mimo, że przekonywał policjantów, iż jest właścicielem pojazdu, trafił do policyjnego aresztu. Właścicielka rozpoznała i odzyskała swój jednoślad, a złodziejowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
POWIAT KŁOBUCKI
Pożar w Krzepicach
We wtorek, 30 września po godzinie 22:00 w Krzepicach w budynku gospodarczym częściowo zaadaptowanym na lokal mieszkalny wybuchł pożar. Wyniesiony przez strażaków 70-latek mimo reanimacji zmarł. Prawdopodobną przyczyną śmierci mężczyzny było zaczadzenie. Poszycie budynku uległo całkowitemu spaleniu.
KG

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *