Minimalna porażka częstochowian w hicie kolejki

BADMINTON
W miniony weekend tj. 24. I 25. października odbyła się 4 runda rozgrywek II. ligi. W hicie tej kolejki BKS Przemysłówka Częstochowa po zaciętym pojedynku uległ w spotkaniu wyjazdowym 2:3 AZS-owi UWM Olsztyn.

Mecz zaczął się nie pomyśli zawodników spod Jasnej Góry. Maciej Ociepa który do tej pory nie zawodził w singlu mężczyzn zanotował słabszy występ i przegrał z niżej notowanym Adrianem Wasilewskim 21:16, 21:14. AZS prowadził 1:0 gdy na boisko wychodziły panie: Kinga Rudolf z BKS-u i Aneta Walentukanis z AZS-u. Bardziej doświadczona zawodniczka Kolejarza wygrała pierwszego seta zdecydowanie 21:14 i kontrolowała sytuacje do końca meczu wygrywając także drugiego seta 21:19. Do kolejnego pojedynku przystępowali panowie: Paweł Popenda/Maciej Ociepa BKS i Kamil Raszkiewicz/ Lech Dryżałowski. Początek pierwszego seta wyglądał obiecująco dla zawodników BKS-u którzy na przerwę schodzili prowadząc 11:9, lecz kilka błędów popełnionych zaraz po przerwie spowodowało przewagę 4 punktów które utrzymały się do końca pierwszego seta. Drugi set to zdecydowana dominacja na boisku od początku akademików z Olsztyna którzy wygrali całe spotkanie 21:16, 21:13. Nie zawodziły w tym spotkaniu jedynie Panie. W swoim drugim meczu Kinga Rudolf w parze z Agatą Stelmaszczyk pokonały po zaciętym trzy setowym spotkaniu parę Klaudia Rogalska/ Magdalena Jaworek 19:21, 21:12, 21:12. W ostatni meczu decydującym o zwycięstwie Adam Sowa z Agata Stelmaszyk przegrali z Piotrem Kowenickim i Anetą Walentukanis 23:25, 21:6. Pierwszy set przyniósł wiele emocji licznym kibicą przybyłym na to spotkanie. Adam i Agata prowadzili bowiem już w pierwszym secie 18:12, i wydawało się że tego seta nie mogą już przegrać, a jednak kilka prostych nie wymuszonych błędów spowodowało że bardziej odporni psychicznie gospodarze dogonili gości i wygrali całego seta broniąc przy tym cztery lotki setowe. Drugi set był już tylko formalnością dla gospodarzy. Całe spotkanie Olsztyn wygrał 3:2. Jednak nie obyło się bez kontrowersji, zawodzili nie tylko zawodnicy Kolejarza ale i sędziowie liniowi którzy podejmowali krzywdzące dla gości decyzje.