Pomóżmy spełnić marzenie 4-letniego Bartosza z Częstochowy


Bartek przyszedł na świat w 33. tygodniu ciąży z hipoplazją płuc oraz z wrodzoną wadą układu moczowego, która spowodowała schyłkową niewydolność nerek. Od pierwszych chwil życia musiał być zaintubowany i poddawany wentylacji oscylacyjnej, a chwilę później rozpoczęto dializy.

https://wishsurfing.pl/zbiorka/631

https://wishsurfing.pl/zbiorka/631?fbclid=IwAR3U_Mhi6g6-HpeFusmcpwAe0HrlC3g6KIHgynhfYtfc1gUaA61GPA99qbQ

 

Auto na akumulator i zabawki

Bartosz Płuska • 4 lata
Częstochowa • Śląskie
Choroba: Schyłkowa niewydolność nerek i głuchota czuciowo-nerwowa

Pierwsze pół roku życia chłopiec spędził na oddziale wad wrodzonych, gdzie przez cały czas walczono o jego życie i zdrowie. Jakby tego było mało, to leczenie, które uratowało mu życie, spowodowało utratę słuchu. Bartek ma wszczepiony implant ślimakowy i ciężko pracuje na codziennych terapiach, by w przyszłości mówić i słyszeć.

 

Z powodu uszkodzenia nerek Bartek musi być dializowany 2 razy w tygodniu. Nie może mieć przeszczepu nerki i prawdopodobnie do końca życia będzie skazany na regularne zabiegi hemodializy w szpitalu. Czeka na cud medycyny.

 

Na co dzień, mimo choroby, Bartek jest wesołym i kontaktowym dzieckiem. Chodzi do przedszkola, lubi malować farbami i układać puzzle. Marzeniem chłopca jest auto na akumulator, którym mógłby jeździć na wycieczki po najbliższej okolicy.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *