„Chwalmy Boga ze świętymi. Jak piękne są Twoje dzieła, Panie!” – bestseller od Białego Kruka dla dzieci!


Kolejna perełka od wydawnictwa Biały Kruk skierowana do najmłodszych czytelników to przepiękna, bogato ilustrowana publikacja autorstwa Sophie de Mullenheim i Anny Griot pt. „Chwalmy Boga ze świętymi. Jak piękne są Twoje dzieła, Panie!”. Lekka, zabawna, a zarazem pouczająca lektura z przepiękną oprawą graficzną zapewnia czytającym świetną zabawę, angażuje zarówno dzieci, jak i dorosłych do wspólnej rozmowy i modlitwy, a jednocześnie pomaga odkryć i zastosować w codziennym życiu zawołanie „Pochwalony bądź, Panie!”.  

 

Album przedstawia sylwetki i życie 15 wielkich świętych. Każdej historii towarzyszy modlitwa, czynność lub wyzwanie, aby na co dzień wdrażać te nauki w życie. Podążając śladem m.in. świętego Franciszka z Asyżu, świętej Hildegardy z Bingen, Czcigodnego Sługi Bożego Hieronima Lejeune’a, świętego Pawła VI, świętej Matki Teresy z Kalkuty czy świętego Jana Pawła II odkrywamy nie tylko 15 pięknych historii o świętych, ale mamy również okazję do nawiązania głębszej relacji z Bogiem poprzez ​​obserwację świata przyrody i wszechogarniającego piękna Boskiego stworzenia. W oczach świętego Jana Pawła II, jednego z bohaterów książki, który kochał ludzi, przyrodę i Boga, myślenie o środowisku stało się wręcz koniecznością również w celu utrzymania pokoju na świecie. Św. Franciszek z Asyżu, patron dobrze rozumianej ekologii, którego papież Franciszek podaje za przykład do naśladowania już na samym początku swojej encykliki, mobilizuje i uczy dzieci, by dostrzegać cuda Pana Boga w każdej żywej istocie: w zwierzętach, roślinach oraz w każdym człowieku, również w tym najuboższym, pokrzywdzonym i bezbronnym. Lektura staje się zatem wspaniałym przewodnikiem pomagającym młodemu czytelnikowi podjąć wyzwanie troski o bliźnich oraz o całe dzieło stworzenia. Pomaga odkrywać otaczający go świat, rozbudza jego wyobraźnię, inspiruje do modlitwy i twórczych praktyk, a także wprowadza w tajniki wiary chrześcijańskiej. Będzie nieocenioną pomocą w kształtowaniu moralności młodego człowieka oraz doskonałym wprowadzeniem do dalszego czytania i zagłębiania się w tajniki Biblii.

Inspirujące historie z życia świętych, twórcze zadania oraz przykuwające wzrok, barwne ilustracje z pewnością zaciekawią najmłodszych odbiorców. Lektura w przystępny i radosny sposób wtajemniczy dzieci w chrześcijaństwo, pomoże w formowaniu właściwych postaw, zaszczepi hierarchię wartości opartych na Ewangelii oraz nauczy wielbić Boga we wszystkich Jego dziełach.

 

Sophie de Mullenheim, Anna Griot: „Chwalmy Boga ze świętymi. Jak piękne są Twoje dzieła, Panie!”, wyd. Biały Kruk, 96 str., 23 cm x 27 cm, twarda oprawa. Więcej na https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/chwalmy-boga-ze-swietymi

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *