Halowe Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców (U 23)

Dwa srebrne medale dla Oliwiera Mutwila.

Przez dwa dni (29.02-01.03) w Toruniu trwała rywalizacja o medale w halowych Mistrzostwach Polski seniorów i młodzieżowców. W pośród ponad 300 uczestników w imprezie wzięli udział również zawodnicy CKS Budowlani Częstochowa. Bardzo dobrze w mistrzostwach zaprezentował się Oliwier Mutwil, który wywalczył 2 medale srebrne w kategorii młodzieżowej. Najpierw w pierwszym dniu rywalizacji na dystansie 1500 m. Jego wynik to 3:52,31 min. Natomiast w drugim dniu na 3000 m z nowym rekordem życiowym 8:29,75 min. W kategorii seniorów został sklasyfikowany dwukrotnie na 5 pozycjach (1500, 3000). Bardzo blisko medalu w kategorii seniorów był Jakub Jelonek, który w chodzie sportowym na dystansie 5000m zajął 4 lokatę wynikiem 19:59,76 min. Jelonek przygotowuje się również do Mistrzostw Polski w chodzie sportowym na dystansie 50 km. Podczas tej imprezy będzie walczył o uzyskanie minimum na Igrzyska Olimpijskie do Tokio, które wynosi 3 godz. 50 min.