O laur „GCz”

Integracyjny błyskawiczny turniej z okazji 100-lecia „Gazety Częstochowskiej”

20 grudnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego szachiści zmierzyli się w błyskawicznym turnieju integracyjnym, który zainicjował obchody 100-lecia tytułu „Gazety częstochowskiej”. O laur walczyło 25 uczestników. Do sportowej rywalizacji zachęcali inaugurujący turniej poseł Ziemi Częstochowskiej Szymon Giżyński oraz przedstawiciel LKS „Gol-Start”, głównego organizatora, prezes Marek Dudek.
Po blisko trzygodzinnych zmaganiach zwyciężył Adam Pfranger z LKS Gol-Start, drugi był Maciej Klekowski z UKS Hetman Koronny Trzebinia, trzeci – Bartosz Ziębiński z UKS hetman Częstochowa, czwarty Marek Zychowski z Częstochowy, piąty Jacek Flis z UKS Hetman Częstochowa. Zwycięzcom nagrody pieniężne (I m. – 200 zł, II m. – 150 zł, III m. – 100 zł i IV m. – 50 zł) wręczyła redaktor naczelna „Gazety Częstochowskiej Urszula Giżyńska. Korzystając z okazji przekazała zawodnikom i ich rodzinom serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.
W tym dniu miał tez miejsce drugi turniej świąteczny o pucha starosty powiatu częstochowskiego. Uczestniczyło w nim 53 zawodników. Pierwszy był Bartosz Ziębiński UKS Hetman Częstochowa, drugi – Maciej Klekowski UKS Hetman Koronny Trzebinia, trzeci – Dariusz Szopka LKS Sparta Lubliniec, czwarty – Paweł Gidziela z Częstochowy, piąte miejsce ex aueqo zajęli Adam Pfranger LKS Gol-Start i Waldemar Bąbel z Częstochowy. Wśród osób niepełnosprawnych: ruchowo najlepszy był Józef Noga z IKSz Tęcza Tarnowskie Góry, drugi Jarosław Pietrucha IKSz Tęcza Tarnowskie Góry; wzrokowo – Stefan Szczerbak z Częstochowy, i Janusz Skrzypczyk z Częstochowy; słuchowo – Bolesław Kawa z Częstochowy. Najmłodszy zawodnik dziewięcioletni Błażej Mstowski z Częstochowy zajął ostatnie miejsce. W turnieju zagrały też dwie kobiety – Karolina Dąbek z UKS Hetman Częstochowa (zajęła 40 miejsce) i Sylwia Sitna z Morska (była 49).
Nad obydwoma turniejami czuwał sędzia Michał Wejsig.