Oczyszczanie powietrza w mieszkaniu – dlaczego to konieczność?


Bardzo wiele osób błędnie uważa, że powietrze w ich mieszkaniu jest pozbawione wszelkich drobnoustrojów – w końcu mieszkają w domu jednorodzinnym czy mieszkaniach znajdujących się z daleka od centrum. Niestety tak nie jest. W rzeczywistości zanieczyszczone powietrze to niemałe zmartwienie zarówno mieszkańców dużych miast, jak i mniejszych miasteczek.

 

 

 Największy problem następuje w sezonie grzewczym; niska emisja (zanieczyszczenia spowodowane spalaniem niewłaściwych surowców), spaliny samochodowe czy pyły drogowe skutecznie pogarszają jakość powietrza. Chociaż może się wydawać, że największe narażenie na szkodliwe związki czyha na nas na zewnątrz, ruchy powietrza bardzo szybko rozwiewają trujące zanieczyszczenia – w ten sposób przedostają się one do domów i mieszkań, wpływając na domowników. Co więcej, związki chemiczne zawarte w smogu posiadają udowodnione działanie rakotwórcze. W związku z tym istotne jest wdrożenie skutecznych przeciwdziałań i inwestycja w sprawdzone sposoby na oczyszczenie powietrza w domu czy mieszkaniu.

 

Czy klimatyzacja jest w stanie oczyścić powietrze od drobnoustrojów?

 

Do niedawna większość kojarzyła klimatyzatory ze sprzętami służącymi typowo do chłodzenia powietrza. Tymczasem rozwój technologiczny pozwolił producentom stworzyć modele, które swoją funkcjonalnością zaczęły wychodzić poza schematy. Współczesne klimatyzatory wyposażone są obecnie w znacznie więcej opcji – doskonale ukazuje to obecna oferta firmy K-LIMA. Dziś klienci mogą wybierać wśród różnych typów klimatyzatorów, posiadających szereg przydatnych funkcji, niosących pozytywne korzyści dla zdrowia ludzkiego. Wśród nich znajduje się także oczyszczanie powietrza; wbudowane filtry sprawnie przechwytują i dezaktywują szkodliwe wirusy, kurz oraz bakterie, czyniąc powietrze w pomieszczeniu czystym i zdrowym. Co więcej, klimatyzatory neutralizują także przykre zapachy, zapewniając świeżość w pomieszczeniu. Niektóre klimatyzatory są w stanie zastąpić oczyszczacze powietrza – jest to jednak wysoce uzależnione od ich wydajności. Klimatyzacja z funkcją oczyszczania powietrza działa niemalże identycznie co jej standardowy odpowiednik; jedyny wyjątek stanowi obecność specjalnego filtra dezaktywującego zanieczyszczenia. Zassane powietrze w pierwszej kolejności przepływa najpierw przez filtr, tym samym zostając oczyszczone. Obecne modele usuwają między innymi:

  • alergeny roślin, zwierząt, roztoczy i pleśni;
  • pyły zawieszone, stanowiące główny składnik smogu;
  • bakterie oraz wirusy.

 

Funkcjonalność klimatyzacji zależy przede wszystkim od jej stanu

 

Klimatyzatory z funkcjami oczyszczania powietrza mają przed sobą bardzo ważne zadanie – aby wykonywały je prawidłowo, należy przede wszystkim odpowiednio zadbać o ich stan, co jakiś czas dokonując ich kompleksowego przeglądu. Zaniedbana klimatyzacja w rzeczywistości może okazać się bardzo szkodliwa dla naszego zdrowia – osiadające w niej zarodniki stanowią jeden z popularniejszych alergenów powodujących bardzo silne reakcje ze strony organizmu. Rutynowe dokonywanie kontroli, a także regularne czyszczenie klimatyzacji są w stanie zapewnić domownikom oddychanie czystym powietrzem, wolnym od wszelkich drobnoustrojów.

 

Materiał zewnętrzny

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *