List do Redakcji / Nie mamy gdzie parkować – żalą się mieszkańcy ul. Kiedrzyńskiej w Częstochowie


,,Jesteśmy mieszkańcami ul. Kiedrzyńskiej 120,122 i 124 w Częstochowie i mamy problem z zaparkowaniem pojazdów. Dotąd parkowaliśmy na parkingu (plac po czołgu), od pewnego czasu okazało się, że plac należy do SM Nasza Praca i mogą na nim parkować tylko jej mieszkańcy, podobnie pod blokami tej Spółdzielni, natomiast my mieszkańcy TBS ZGM nie mamy, gdzie postawić swoich samochodów. Czy  to jest sprawiedliwe, że mieszkańcy SM Nasza Praca mogą pod naszymi blokami, na tych niewiele miejscach, a my na ich parkingach nie? Piszemy do Państwa z prośbą o pomoc u włodarzy miasta, bo jak zawsze o nas zapomniano.” – piszą Mieszkańcy

Wysłaliśmy zapytania w sprawie do: Miejskiego Zarządu Dróg, Rzecznika Urzędu Miasta Częstochowy i TBS ZGM.

Otrzymaliśmy odpowiedź od rzecznika MZD Macieja Hasika, która, niestety, nie jest zbyt pocieszająca dla mieszkańców ul. Kiedrzyńskiej. Poniżej odpowiedź Macieja Hasika.

,,To są już ustalenia pomiędzy odrębnymi od miasta podmiotami, które gospodarują i zarządzają na administrowanych przez siebie terenach. Służby miejskie zapewniły i zabezpieczyły przy przebudowie ul. Kiedrzyńskiej miejsca parkingowe w pasie drogowym, dlatego nie można w sporze pomiędzy niezależnymi podmiotami upatrywać winy lub konieczności rozwiązania problemu przez MZD czy inne jednostki miejskie. Tego typu ustalenia skutkujące możliwością parkowania przez mieszkańców powinny zostać przeprowadzone pomiędzy zainteresowanymi podmiotami władnymi na zarządzanym przez siebie terenie.”

Podziel się:

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *