Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny


Na Jasnej Górze w dniu Święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny uroczystej Mszy Świętej przewodniczył abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, w koncelebrze z Arcybiskupem Wacławem Depo i Biskupem Andrzejem Przybylskim. Pielgrzymów, w tym dostojników kościelnych, przedstawicieli parlamentu, rządu i samorządu, powitał Generał Zakonu Paulinów O. Arnold Chrapkowski, kierując swe słowa do obecnych na miejscu: wiceministra rolnictwa, posła Szymona Giżyńskiego, wicewojewody śląskiego Roberta Magdziarza i częstochowskiego radnego z Klubu Radnych PiS Pawła Rukszy. 

Wśród uczestników Mszy Świętej obecni byli także: komendant miejski KMP w Częstochowie insp. Dariusz Atłasik.

Po homilii abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, wypowiedział Akt Zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Korony Polski. Sumę poprzedziła Modlitwa za Ojczyznę, w rocznicę „Cudu nad Wisłą”, którą poprowadził O. Nikodem Kilnar wraz z profesorami i uczniami Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie, artystami Jasnogórskiego Chóru Mieszanego im. Królowej Polski i Jasnogórskiego Oktetu Dętego pod dyr. Marka Piątka.

Każdego roku na to święto wędrowały na Jasną Górę dziesiątki tysięcy pielgrzymów , w tym roku ze względu na reżim sanitarny przybyły dużo mniejsze grupy pieszych pielgrzymów. Tegoroczne obchody święta mają szczególny wymiar, bowiem połączone są ze 100-leciem zwycięskiej Bitwy Warszawskiej nad bolszewickim najeźdźcą, która powstrzymała nawałnicę i hord sowieckich na Polskę oraz zalew komunizmu na Europę Zachodnią.

fot. UG

Fot. Bartosz Półrolnik

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *