POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ”. Innowacje na wiosennych targach budowlanych


Od 24-26 kwietnia br. w Hali „Polonia” Częstochowie miały miejsce Częstochowskie Targi Budowlane 2015. Wystawiło się na nich blisko pięćdziesięciu wystawców z Częstochowy i regionu.

Tradycyjnie podczas Targów wręczono nagrody w konkursach: „Najlepsza prezentacja oferty handlowej” – konkurs pod patronatem Prezydenta Częstochowy oraz „Najlepszy wyrób prezentowany na targach” – konkurs organizatora. W tym pierwszym nagrodę główną przyznano firmie: Rheinzink Polska Sp. z o.o, drugą – MT System Sp. z o.o., wyróżnienia otrzymali: Fachowiec, Unicus Maciej Janowski, Wolmar s.c. Jerzy i Stanisław Wolny, Wachelka Inergis SA, Kadri Sp. z o.o., Wobo-Monter s.c., Ecofan. Za najlepszy wyrób nagrodzono firmę Oknoprof za HarmonyLine Eunika. Wyróżnienia otrzymali: P.W. Eko-Tech-Bud za Decormata oraz Komiz za Kocioł c.o. Sztoker.
W tegorocznej ofercie targowej było wiele nowinek. – Ciekawe są propozycje innowacyjne, ale brakuje firm oferujących materiały budowlane, takich jak beton czy pustaki, a właśnie takich artykułów aktualnie szukamy – mówią Katarzyna i Jarosław Podlejscy, którzy wraz ze swą pociechą, synkiem Antonim, przyjechali na Targi z Wrzosowej.
Wystawcy byli zdumieni niższą niż w ubiegłych latach frekwencją odwiedzających. Uznali, że może być to efekt zbyt małej reklamy zewnętrznej. Większość była jednak zadowolona z uczestnictwa. – Ale udało się nam zawiązać kilka kontraktów. Podoba się nam obecne miejsce. Poprzednie lokalizacja w liceum im. Sienkiewicza miała wiele ograniczeń, tu jest wręcz luksusowo – mówi Wojciech Demitrewicz, z myszkowskiej firmy instalującej kominki.
Podobne odczucia mieli przedstawiciele firmy Okmar. – Wystawiamy się siódmy raz i na swoim koncie mamy już kilka wyróżnień i nagród. Targi są dobrą formą promocji, klient musi zobaczyć, dotknąć, porównać oferty. Tu ma taką możliwość. W tym roku jest mniej zwiedzających, ale liczymy na odzew później – mówi Małgorzata Nicer.
Uznanie w oczach prezydenta Częstochowy zyskała prezentacja reprezentanta niemieckiej firmy Rheinzink. Ekspozycja urozmaicona została wystawą warsztatową. – W Polsce działamy od ponad dwudziestu lat, w Częstochowie od kilku. Produkujemy blachę cynkowo-tytanową najnowszej generacji, z której wykonuje się dachy, rynny, i którą wykorzystuje się w elewacjach i obróbkach blacharskich. Trwałość materiału wylicza się na co najmniej sto lat. W Targach częstochowskich uczestniczymy piąty raz i jesteśmy zadowoleni z udziału. To de facto jedyne narządzie, by odbiorcom naocznie pokazać produkty. Internet i instrukcja tego nie załatwią – mówi szef firmy Igor Pilutkiewicz.
Z kolei konkursowej komisji organizatora Targów najbardziej spodobała się oferta firmy Oknoprof. – Firmę z bratem prowadzimy w Kłobucku od dwudziestu lat. Jesteśmy stałym kontrahentem fabryki okien DAKO. Oprócz okien oferujemy, drzwi, bramy, rolety. Budynki zamykamy kompleksowo. Na targach wystawiamy się corocznie i w tym roku spotkało nas miłe wyróżnienie, organizator Targów przyznał nam nagrodę za innowacyjność, wdrożony nowy system do produkcji. Każda nagroda motywuje nas do wzmożonej pracy, poprawiania jakości obsługi klienta, bo to dla nas jest najważniejsze – współwłaściciel firmy Marcin Blukacz.
Innowacyjną ofertę proekologiczną przedstawiła firma Unicus z siedzibą we Wrzosowej. – Wystawiamy się po raz drugi, poprzednie Targi pokazały, że jest to dobry sposób na promocję, jednak obecna edycja niesie pewne rozczarowanie z powodu dość niskiej frekwencji – mówi szef firmy, Maciej Janowski. Unicus jest dystrybutorem niemieckiej firmy produkującej nowoczesne turbiny wiatrowe o pionowej osi obrotu, wykorzystywane do produkcji prądu głównie przez gospodarstwa domowe. Ta propozycja w ubiegłym roku otrzymała główną nagrodę Targów. – Zainteresowanie turbinami jest ogromne. Instalacja mieści się w 30 metrach, stąd montaż nie wymaga pozwoleń środowiskowych, tylko na budowę. W tym roku mamy opracowany nowy maszt, którego postawienie nie wymaga nawet pozwolenia na budowę. Odpowiednio dobrana turbina do budynku zaspokaja zapotrzebowanie energetyczne budynku na cały rok – tłumaczy Maciej Janowski.
UG

URSZULA GIŻYŃSKA

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *