16. edycja Marszu Nadziei w Częstochowie


26 kwietnia br. Aleją Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie przeszedł Marsz Nadziei w ramach Kampanii Pola Nadziei.  Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. Wydarzenie zostało zorganizowane na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych dotkniętych chorobą nowotworową.  Podczas marszu odbywał się konkurs na najlepiej ubraną placówkę, grupę. Z tej okazji uczestnicy ubrali się w żółte i zielone ubrania.

 

Prezes Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej Anna Kaptacz zachęcała uczestników marszu do wspierania  hospicjum i jego  pacjentów. Ideą Kampanii Pola Nadziei jest wspieranie hospicjów w całej Polsce i na świecie. aby mieć możliwości pomagania, kupowania sprzętu medycznego i innych potrzebnych rzeczy służących pacjentom oraz ich rodzinom – mówiła Prezes .

Uczestnicy przeszli z Placu Daszyńskiego na błonia Jasnej Góry, gdzie modlono się za chorych będących pod opieką hospicjum. Modlitwę odprawił  duszpasterz służby zdrowia archidiecezji częstochowskiej ks. Grzegorz Borowik. -Jednym z haseł, które nam towarzyszą jest nadzieja, której symbolem są żonkile i ten żółty kolor. Wierzymy, że nadzieja umiera ostatnia, chcemy ją wlewać w serca wszystkich podopiecznych hospicjum, bo dla nich tutaj przyszliśmy i  jesteśmy – mówił duszpasterz przez Mszą Świętą.

Uczestnicy Marszu podkreślali, iż przybyli, żeby pomagać ludziom. – Ludzie potrzebują pomocy, zwłaszcza w ostatnich, najtrudniejszych chwilach choroby. Chcę pomóc chorym dzieciom, nieść im radość i nadzieję. Najważniejsze jest to, aby być tutaj i pomagać – powiedział Mikołaj z Liceum im. Juliusza Słowackiego.

 

Foto: Dawid Gątkowski

Dawid Gątkowski/ RED

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *